İlginç tasarımlı 5 motosiklet
Menu

İlginç tasarımlı 5 motosiklet

dünyanın ilk motosikleti

Motosikletler birçok insanın vazgeçemediği özel makineler olmuştur. Bir makine düşünün, her türlü kontrolü sizin elinizde ve rüzgarı alabildiğine hissediyorsunuz. Birçok insan için büyük bir tutku olan motosikletler, ilginç ve farklı tasarımlarla da karşımıza çıkmaktadır. İşte, ilginç tasarımlı 5 motosiklet;

uno motosiklet

Uno Motosiklet: Tekerleklerinden birinin önde olması gerekmiyor muydu? Uno motosiklet için bu geçerli değil. İlk kez 2008 Toronto motosiklet show’unda görücüye çıkan bu motosiklet, elektrikle çalışmakta ve vücut hareketleriyle kontrol edilmektedir.

predatör motosiklet

Predatör Motosiklet: Bu motosiklet Amerika New Jersey’de Pitstop Motors tarafından özel olarak tasarlanmış. Böyle bir motosikletle yollarda gezmek havalı olmaz mıydı?

jaguar motosiklet

Jaguar Motosiklet: Profesyonel tasarımcıların elinden çıkan bu motosiklet, İngiltere Doncaster’da Barend Massow Hemmes of Massow Concept Cycles tarafından üretilmiştir. Oldukça havalı bir motosiklet.

karikatür motosiklet

Karikatür Motosiklet: Karikatür karakterlerinden esinlenerek tasarlanan bu motosiklet, her yıl Güney Dacota’da düzenlenen tuhaf motosiklet tasarımlarında boy göstermiş. Buna benzer bir motosiklet kullanmak fen olmazdı herhalde!..

dünyanın ilk motosikleti

Dünyanın İlk Motosikleti: Bu motosikleti görünce nasıl bir gelişim gösterdiğini anlamak mümkün. Dünyanın ilk motosikleti Almanya’nın Stutgart şehrinde 1885 yılında üretilmiştir. Bu dünyanın ilk motosikleti Alman mucitler Gottlieb Daimler ve Wilhelm Maybach tarafından tasarlanmıştır. Bu icatları aynı zamanda petrol yakıtlı ilk motorlu araç olarak da tarihe geçmiştir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.