Menu

İleride zengin olacağınızın işaretleri

zengin baş

İleride ne olacağımız ve ne kadar para kazanacağımız hakkında yapılan araştırmalar var. Özellikle İngiltere’de yapılan bir araştırma çok dikkat çekicidir. Buna göre, hem fiziki hem de karakter özelliklerimiz maddi durumumuzu etkileyen ve belirleyen konular. Uzun süre boyunca yapılan bu araştırmaya göre, işte çıkan sonuçlar ;

zengin1

Yakışıklı olan ve dikkat çekici erkekler, ortalama derecedeki erkeklerden yaklaşık %9-10 daha fazla para kazanıyor. Çekici ve hoş kadınlarsa, diğer kadınlardan %5 daha fazla para kazanıyor.

IQ seviyesi ortalama olanlar zeki olanlara göre daha fazla kazanıyor. Bunun belki de sebebi, zeki olanların ticari açıdan fazla detaycı olmaları olabilir.

Lise yıllarında popüler olan ve çok fazla sevilen kişiler diğerlerine göre %10 daha fazla para kazanıyor.

zengin2

Ortalamadan uzun olan kişiler ortalama boyu olanlardan %1.2 daha fazla para kazanıyor.

İçki içenler, hayatı boyunca hiç içki içmeyenlerden %14 daha zengin oluyorlar.

Evlenmek gelirin yaklaşık %70-80 oranında artmasını sağlıyor.  Evlendikten sonra her yıl geliriniz %16-20 oranında artıyor.

Sarışınlar, kumral ve esmerlere göre %7-8 daha fazla para kazanıyor. Ayrıca, sarışınlar eşlerinden %6 daha iyi gelire sahipler.

zengin4

Hiç sigara içmeyenler, içenlere göre %50 daha fazla para kazanıyor.  Genç kadınlarda kilo almak gelirin %12’sini götürüyor, erkeklerde bu oran %8’dir.

Ailesi üst sınıfta olan ve ekonomik problemleri olmayan ailelerin çocukları %54 oranında üniversite bitiriyor ve hayatı boyunca para sıkıntısı çekmiyor.

Son 50 Yorum
  1. ali_can21
  2. sedat

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.