Menu

Hızlı tırnak uzatma yolları

tırnaklar

Tırnaklarımız ayda 1mm. kadar uzar. Fakat, yapılacak olan bakımlarla tırnağın daha hızlı uzaması sağlanabilir. Özellikle kadınlar için çok önemli olan tırnaklar aslında bir aksesuar olarak kullanılır. İşte, sağlıklı ve hızlı tırnak uzatmanın yolları ;

hızlı tırnak uzatma

Hızlı tırnak uzatma yolları

Günlük hayatınızda bir şeyleri açarken, tutarken kesinlikle tırnaklarınızı kullanmayın. Temizlik yaparken mutlaka eldiven kullanın, temizlik maddeleri ile tırnaklarınızı karşılaştırmayın. Aşırı su tırnaklarda yumuşamaya neden olduğundan rahat kırılmasını sağlar. Bu nedenle eldiven kullanma alışkanlığınız olmalıdır.

Tırnakların alt kısmında olan kütikül denilen deri kısmı, tırnağı bakterilerden koruyan kısımdır. Bu deri kısmının fazla büyümesi de tırnağın uzamasına engel olur. Bu nedenle, ılık su altında tırnaklarınızı yumuşatın ve tırnak altında ki deri kısımları geriye doğru itin.

Tırnakların hızlı uzayamamasının başlıca nedenlerinden biri de törpüleme şeklidir. Genelde düz ve küt şekilde törpülenen tırnaklar hem çabuk kırılır hem de yavaş uzarlar. Doğru törpü şekli oval şekilde olandır. Bu şekilde tırnak daha hızlı uzamaktadır.

Metabolizmanın düzgün çalışması tırnakların hızlı uzamasına neden olur. Vitamin, mineral açısından vücutta eksikliğin olmaması için takviyeler alınmalıdır. A vitamini ve kalsiyum eksildiğinde tırnaklar kurur, B12 eksikliğinde tırnaklarda renk değişimleri oluşur. Fındık, kepekli tahıllar, süt ürünleri, yumurta sarısı, soya fasulyesi tırnakların hızlı uzamasına katkısı olan gıdalardır. Günde 1.5-2 litre kadar su içmek diğer faydalı noktadır.

Oje çıkarıcı olan aseton tırnaklarda ciddi hasar yaratır. Aseton ihtiva etmeyen oje çıkarıcılar kullanın. Ayda 2 seferden fazla kullanmamaya gayret gösterin. Tırnak güçlendirici kullanarak, önce onu daha sonra ojeyi kullanmaya alışın. Mümkün olduğunca her gün oje kullanmayın. Tırnaklar oje sayesinde hava alamazlar. Bu durum uzamalarını engeller.

Tırnaklarımızın nem ihtiyacını unutmayın. Mümkün olduğunca tırnaklara da nemlendirici kullanın. Nemlendiriciler tırnakların daha sağlıklı uzamasını sağlarlar.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.