Menu

Hızlı saç uzatma yolları

Saçlarınızın daha kısa sürede hızla uzamasını sağlayabilirsiniz. Çabuk saç uzatan öneriler..

1- Düzeni aralıklarla kestirmek saçın çabuk uzamasını sağlamıyor ancak bir anda 4-5 cm birden kısaltımasına engel oluyor.
Bu düzeltmeler sadece saçınızın sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor.

2- Saç ürünlerine yüklenmek ve saçtaki nemi yok edecek şekilde ısı veren gereçler kullanmak tutamlarınızın uzamasını engeller. Bu nedenle saçlarınıza özel bir bakım uygulamalısınız.

Temiz bir saç derisi için: Bir ölçek hamamelis (cadı fındığı) çiçeğini bir ölçek ağız gargarası ile karıştırın (bu maddeler saç derisini temizler). Bu karışımı sprey formlu bir şişenin içine dökün ve tüm saç derinize sıkın. Beş dakika boyunca masaj yaparak yedirdikten sonra yıkayıp durulayın.

Güçlü ve sağlıklı tutamlar için: Bir bardak zeytinyağını hafif ılıyana kadar mikrodalga fırında ısıtın. Ardından bu yağı nemli saçlarınızın üzerine dökerek tüm tutamlarınıza yedirin. Başınıza havlu sarıp 20 dakika kadar bekletin. Son olarak durulayın, şampuanla yıkayıp nemlendirici maske uygulayın.

3- Folik asidi, tahminen bu maddeyi oldukça fazla kullanan hamile kadınlarla özdeşleştiriyorsunuzdur. Ancak bu hamile kalmayı destekleyici içerik saçın yapı taşı olan keratin proteininin de oluşmasını sağlıyor. Ayrıca saçların kuvvetlenmesine yardımcı olan çinko, biyotin ve demir gibi besleyici içerikleri de kullanmanızda fayda var. Bu maddeleri içerek besin desteklerini edindikten sonra (doktorunuza da danışarak) günlük beslenme düzeninizi tekrar değerlendirin. Kingsley, diyetinizde yapmanız gereken ilk değişikliğin protein alımını artırmak olduğunu belirtiyor. Günlük yumurta, peynir, balık, tavuk veya hindi tüketiminizi iki porsiyona çıkarmalısınız.

4- Sabah kahvaltı edin. Sabahları enerjiye ihtiyacınız olur eğer kahvaltı etmezseniz saçlarınız sağlığını kaybedebilir çünkü saç foliküllerinin tutamları uzatmak için enerjiye ihtiyacı vardır. Her dört saatte bir mutlaka bir ara öğün tüketin. Fındık, badem, yeşil sebzeler ve somon saçların uzaması konusundaoldukça işe yarayan besinlerdir.

5- Son olarak rahatlamaya çalışın. Stres sindirim sistemini yavaşlatır ve hormonlarınızı yorarak kan akıiının saç foliküllerine gitmesini engeller. Bu önerileri uygulayarak dört ile altı ay içerisinde gözle görülür bir fark hissedebilirsiniz. Yaza kadar upuzun saçlara sahip olmaya hazır olun.

Uzamayı tetikleyen ufak öneriler

Saçlarınızın uzama hızı size yavaş geliyor veya belirli bir uzunluğa geldikten sonra o uzunlukta takılıp kalıyorsa, tutamlarınızı bebek muamelesi yapmalısınız. İşte bunun sebepleri:

Şımartın

İçeriğinde nemlendirici özellikli shea veya avokado yağı bulunan şampuan ve saç kremlerini seçmeye özen gösterin. Bu içerikler tutamlarınızı dolgun gösterir ki bu da saçların gelişimi açısından oldukça önemlidir . Narin saç uçlarının uzamaya fırsatları kalmadan kırılmaları oldukça sık görülen bir durumdur.

Ovalayın

Yüzünüzü temizlemek için onu musluk altına tutmak yetmez öyle değil mi? Aynı şekilde saç derinizin de dokunulmaya ihtiyacı vardır. Saç derisinde biriken kir, yağ ve ölü hücre katmanları tutamlarınızın uzamasını engelleyebilir. Bu nedenle saç derinize masaj yapmanız gerektiğini savunan Kingsley, uçları yuvarlatılmış bir fırça tercih etmenizi öneriyor. Fırçanız yoksa, parmaklarınız yardımıyla duştan önce yalnızca iki dakikanızı saç derinize masaj yapmaya ayırabilirsiniz.

Tarz yaratın

Kullandığınız ısı kaynağı aletler ve saç fırçaları tutamlarınızın üzerinde bulunan koruyucu kalkanı yıpratır. Yıpranan saçlar da kolayca kopmaya meyilli hale gelir. Bunu engellemek için saçlarınızı yalnızca geniş dişli bir tarak ile açın, ısıya karşı koruyucu saç ürünleri kullanın ve pazar günlerini saçın için de tatil edin. Tutamlarınızı haftada en az bir gün saç kurutma makinesi veya maşadan mahrum etmek bile saçların sağlığı açısından fayda sağlar. Kolay dalgalar için nemli saçlarınızı örebilir, böylece doğal dalgalar yaratabilirsiniz.

Acil yardım

Saç renginize göre yaptıracağınız ek saçlar doğal görünümlü uzun tutamlara kavuşmanızı sağlayabilir. Bu saçlara sahip olmak için kuaförünüze danışmakta fayda var.

Takmaya başlamadan önce ekleri istediğiniz forma sokun (düz veya dalgalı). Ardından saçınızın büyük kısmını tepenizde toplayın.

Eklentileri takacağınız tutamları krepe yaparak saçların kaymasını engelleyin. En uzun ek saçı başınızın arkasında tam olarak sabitleyin.

Yanlardan birer tutam saç alın ve yan klipsleri bu bölgelere tutturun. Eklentiler gözünüze uzun geliyorsa ucundan bir miktar kesebilirsiniz.

Tepede topladığınız tutamları serbest bırakın. Üstte kalan tutamları saçınızın geri kalanına uyacak biçimde şekillendirin.

Kaynak: village.mynet.com
64 Comments
 1. burçak Cevapla
 2. asan Cevapla
 3. Mihriban Cevapla
 4. Lalenur M. Cevapla
 5. Anonim Cevapla
 6. Anonim Cevapla
 7. burçak Cevapla
 8. damla nur Cevapla
  • Feride Kul Cevapla
 9. bijan Cevapla
 10. Busos Cevapla
 11. A. Pelin Sevdalı Cevapla
  • Anonim Cevapla
   • Saniye Cevapla
 12. Banu Cevapla
 13. 47'li bela Cevapla
 14. Anonim Cevapla
 15. Anonim Cevapla
 16. Perikiz Cevapla
 17. nursen Cevapla
  • Özlem Cevapla
 18. Anonim Cevapla
 19. Şikayete tarı Cevapla
  • Leyla Sönmezışık Cevapla
 20. Eylem Cevapla
  • Anonim Cevapla
  • elif Cevapla
  • elif Cevapla
 21. Eylem Cevapla
 22. Yaren Cevapla
 23. Buket Cevapla
 24. Kızlar Cevapla
 25. Anonim Cevapla
 26. melek Cevapla
  • sanane Cevapla
 27. anonim Cevapla
 28. gamze Cevapla
  • melisa altıner Cevapla
 29. bsbdbhskekek Cevapla
 30. Buse Cevapla
 31. sebahat Cevapla
 32. fatma uçar Cevapla
  • Anonim Cevapla
  • Bmjg Cevapla
  • Yaren Cevapla
 33. fatma uçar Cevapla
 34. SENA Cevapla
 35. rojda Cevapla
 36. anonim Cevapla
 37. Anonim Cevapla
 38. gülcan özcan Cevapla
  • Öznur Cevapla
 39. Baran Cevapla
 40. ilyas seyma Cevapla
 41. Anonim Cevapla
 42. miraç damla ulaşlı Cevapla
 43. bi dost Cevapla
 44. gizli numara Cevapla
  • beyza niğdelioğlu Cevapla
  • CEREN ATKAYA Cevapla
 45. Dilanur Kazancı Cevapla
 46. Ibrahim Evegü Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.