Hipnoz ile zayıflamak
Menu

Hipnoz ile zayıflamak

hipnoz

Hayatınız ile ilgili değiştirmek istediğiniz her şey ve davranışlar aslında bilinç altınız ile alakalıdır. Bilinç altınıza ittiğiniz negatif duygular daima sizi engeller. Bir nevi değişimi reddetmek yani değişimi engelleyen durumları aslında siz kendiniz yaratırsınız.

hipnoz1

Pek çok kilolu insanı incelediğinizde duygusal durumlarda yaşanan değişimler daha fazla yemek yemelerine neden olmaktadır. Fakat neşe, mutluluk gibi duygularda çok yememize neden olabilir. Evde film seyrederken ya da arkadaşlar ile eğlenirken bir şeyler yenilebilir. Pek çok insan diyetisyene gider ve ciddi diyetler yaparak kilo verir fakat bu kilolar sonrasında tekrar alınır. Bu kilo verme ve alma eylemi bazılarının hayatı boyunca devam eder. Bunun nedeni, bilinç altımızda yatan kilo alma ve fazla yemek yeme ile ilgili negatif durumların değiştirilmemesidir. Bilinç altınız sizin kilolu olmanıza ve fazla yemek yemenize, kilo veremeyeceğinize kodludur. Bu nedenle kilo verseniz de tekrar o kiloyu geri alırsınız.

hipnoz2

Bilinç altında ki bu kodu yok etmek için hipnoz ile çalışmalar yapılmaktadır. Hipnoz ile yapılan bu çalışmalarda ki amaç, yemek yeme ve kilo alma konusunda ki bağı ve yanlış kodları değiştirmeye yöneliktir. Kilo verme konusunda hipnoz terapisi ile motivasyon bile sağlanır. Böylece kişi bilinçaltına rahat kilo verebileceğini bu kadar yemek yemeğe ihtiyacı olmadığını kodlar.

hipnoz4

Negatif olan bilinç altı silinip yerine kilo vermeye yönelik telkinler sayesinde, yemek yemek ile beden arasında ki denge kurulmuş olur. Kilo vermenin sağlığı için gerekli olduğuna inanan kişi, kilo vermek ve daha almak istemediğine inanır. Zaman içinde, sağlıklı ve gereken kiloya inmek için çalışır. Kilo vermek için mutlaka önerilen spor aktiviteleri vardır. Yürüyüş yapmak, yüzmek, koşmak gibi sporlar için motivasyon sağlamak hipnoz ile yapılabilir. Böylece, kişi hiç sıkılmadan ve mutlu şekilde spor yapar.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.