Menu

Her derde deva baharatlar

baharat

Baharatlar, yemeklerde ve salatalarda sürekli olarak kullandığımız doğal besin maddeleridir. Lezzetlerinin yanı sıra, güç veren ve bağışıklık sistemini güçlendiren en önemli 5 baharatı sizler için derledik. İşte, her derde deva baharatlar;

kekik

Kekik: Kansere karşı koruyucu özelliği ile öne çıkmaktadır. Kekik yağı da ağız temizliğinde birebirdir. Izgara yapacağınız et, tavuk ve balıklara da büyük lezzet kazandırmaktadır.

kimyon

Kimyon: kanserle savaşan bir baharat olarak bilinir. Kalp sağlığınıza dost kimyonla eşsiz lezzette yemekler yapabilirsiniz.

mercanköşk

Mercanköşk: Çok güçlü bir antioksidandır. Elmadakinden 42 kat daha fazla antioksidan barındıran mercanköşkü omlet, salata veya kurabiyelerinizde kullanabilirsiniz.

tarçın

Tarçın: Mikroplara karşı etkili bir savaşçı olan tarçın, her gün sürekli çay kaşığının 1/4’ü oranında alınırsa, kolesterolünüzü ve kan şekerinizi düşürmektedir.

zerdeçal1

Zerdeçal: Hafızaya olumlu tesiri olan zerdeçal kanser, kist, kireçlenme ve alzheimer’a karşı da çok faydalıdır. Pilav, mercimek ya da yahni gibi yemeklerde kullanılabilir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.