Her derde deva baharatlar
Menu

Her derde deva baharatlar

baharat

Baharatlar, yemeklerde ve salatalarda sürekli olarak kullandığımız doğal besin maddeleridir. Lezzetlerinin yanı sıra, güç veren ve bağışıklık sistemini güçlendiren en önemli 5 baharatı sizler için derledik. İşte, her derde deva baharatlar;

kekik

Kekik: Kansere karşı koruyucu özelliği ile öne çıkmaktadır. Kekik yağı da ağız temizliğinde birebirdir. Izgara yapacağınız et, tavuk ve balıklara da büyük lezzet kazandırmaktadır.

kimyon

Kimyon: kanserle savaşan bir baharat olarak bilinir. Kalp sağlığınıza dost kimyonla eşsiz lezzette yemekler yapabilirsiniz.

mercanköşk

Mercanköşk: Çok güçlü bir antioksidandır. Elmadakinden 42 kat daha fazla antioksidan barındıran mercanköşkü omlet, salata veya kurabiyelerinizde kullanabilirsiniz.

tarçın

Tarçın: Mikroplara karşı etkili bir savaşçı olan tarçın, her gün sürekli çay kaşığının 1/4’ü oranında alınırsa, kolesterolünüzü ve kan şekerinizi düşürmektedir.

zerdeçal1

Zerdeçal: Hafızaya olumlu tesiri olan zerdeçal kanser, kist, kireçlenme ve alzheimer’a karşı da çok faydalıdır. Pilav, mercimek ya da yahni gibi yemeklerde kullanılabilir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.