Menu

Hayvanlar tarafından hayatları kurtarılan insanlar

hayat kurtaran hayvanlar

Hayatı ve dünyayı bizimle birlikte paylaşan hayvanlar, inanın insanlardan çok daha vefalı ve duygusaldır. Sahiplerine ve insanlara karşı karşılıksız sevgi veren bu canlıları korumak ve sevmek belki de insan olarak yapmamız gereken en önemli şeylerdendir. İşte, insan hayatını kurtaran hayvanlar ;

goril

3 yaşındaki çocuğun hayatını kurtaran goril ;

Illinois Broofield hayvanat bahçesinde, 3 yaşında bir çocuk korkuluklardan düştü. O anda, düştüğü noktada olan büyük bir goril, ona bakmaya başladı. Çocuk, 18 metreden düşmüş ve kafa travması geçiriyordu. Binti Jua isimli goril, çocuğu kucağına aldı ve nazikçe onu tutmaya başladı. Dışarıda kıyamet gibi çığlıklar vardı ve çocuğu düştüğü yerde başka gorillerde bulunmaktaydı. Çocuğu hayvanat bahçesi yetkilileri gorilden aldılar. Binti Jua, aslında çocuğu erkek gorillerin onu parçalamasından hayatını kurtarmıştı.

tavşan

Tavşan, şeker komasına giren insanı kurtardı.

Simon Steggal, Cambridge İngiltere’de olan evinde bir şeker komasına girdi. O kanepeye uzandı eşi onu gördüğünde uykuya daldığını düşündü ve rahatsız etmemek için odadan çıktı. Ailenin evcil tavşanı Dory, Simon’un göğsüne atlayarak ayakları ile göğsünden yumruklamaya ve dili ile kulağını yalamaya başladı. Dory’nin bu hareketleri karşısında adamın karısı hemen ambulans çağırdı. Hastanede yaşama dönen adam, aslında hayatını tavşanına borçludur.

yunus

Yunusların, köpekbalığından kurtardığı insan ;

2007 yılında Todd Endris, sörf yaparken bir beyaz köpekbalığının saldırısına uğradı. Ciddi kanaması başlayan Todd acil hastaneye gitmeliydi. Bu esnada, büyük bir yunus topluluğu etrafını sardı. Kıyıya kadar yunuslar onunla yüzerek, köpekbalığının tekrar ona saldırmasını engellediler. Hemen hastaneye kaldırılan Todd, sağlığına ve hayatına yunuslar sayesinde kavuştu.

köpek

Boğulan sahibini kurtaran köpek ;

Bir Cuma öğleden sonrası 45 yaşında ki Debbie, nefes borusuna elma parçası kaçırdı. Nefes almada zorlanmaya başlayan Debby, panik vaziyette çırpınmaya başladı. O esnada, köpeği onu yere devirdi. Toby isimli köpek, pençeleri ile göğsüne sertçe vurmaya başladı.Debby’nin nefesi bir anda açıldı.  Doktorlar, Golden Retriever köpeğin aslında Debby’ye Heimlich manevrası yaparak onun hayatını kurtardığını söylemekteler.