Menu

Hayret verici en ilginç 10 bilgi

haret verici ilginç bilgiler

Bazı bilgiler vardır ki hepimizi hayretlere düşürür. Belki önemsemeyiz ama aklımızın bir köşesinde bulunmasında fayda olan ilginç bazı bilgileri sizlerle paylaşalım istedik. İşte, hayret verici en ilginç 10 bilgi;

ev işi yapan erkekler

Ev işlerinde eşlerine yardımcı olan erkeklerin çoğunluk kısmı, yalan öyleme konusunda diğer erkeklere nazaran daha meyillidirler.

arkadaşlık

Her yedi yılda bir görüştüğünüz arkadaşlarınızın yarısıyla görüşmediğinizi ve yeni arkadaşlarla görüştüğünüzü biliyor muydunuz? Ya da bunu merak edip hiç irdelediniz mi?

sivrisinekler

Sivrisineklerin sizi ısırmadığını ve kanınızı emdiğini bilirsiniz sanırım. Ama sonrasında kanınızı emdiği yerin üzerine işediğini biliyor muydunuz?

karliçe elizabth

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, II.Dünya Savaşı sırasında  aktif olarak makineci ve sürücü olarak görev yapmış.

masai kabilesi

11 Eylül terör saldırısından sonra, Afrika’nın ünlü Masai kabilesi Amerikan Hükümetine yardım amaçlı 14 adet inek göndermiş.

bruce lee

Beyazperde’nin ünlü ismi Bruce Lee, filmlerdeki dövüş sahnelerinde hareketlerini çok hızlı yaptığından, seyircilerin görebilmeleri için bu hareketleri yavaş olarak yapıyormuş.

gülen insanlar

Amerikan sitcomlarında duyduğumuz gülme seslerinin birçoğu 1950’li yıllarda kaydedilmiş. Diğer bir deyişle, bugün duyduğumuz gülen insanların büyük çoğunluğu belki de hayatta değil.

dünya yaşamı

Dünya üzerindeki yaşamın tümü 1 yıla sığdırılabilseydi eğer, insanların ömrü 2 saniye olurdu.

rüyaların izlenmesi

Japon bilim insanları, insanların uyurken gördükleri rüyaları dijital olarak ekrana yansıtacak bir teknoloji geliştirmişler.

geyik saldırısı

12 yaşında olan bir çocuk, kız kardeşini bir Amerikan geyiği saldırısından World of Warcraft oyunundan elde ettiği yetenekler sayesinde kurtardı.

Son 50 Yorum
  1. Swat
  2. ilker

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.