Hayatınızı kolaylaştıracak şaşırtıcı bilgiler
Menu

Hayatınızı kolaylaştıracak şaşırtıcı bilgiler

bilgi

Bazen küçük şeyler, yaşantınızda size çok kolaylık sağlar. Her insan aile yapısı ve hayat tecrübeleri ile bu ufak ve önemli bilgileri bilir. Fakat, onun bildiğini siz bilmiyor olabilirsiniz. Tıpkı, sizin bildiğinizi onun bilmiyor olabileceği gibi. İşte, hayatınızı kolaylaştıracak ve şaşırtacak bilgiler ;

ter kokusu

Evinizde sigara kullanıyorsanız, sigara kokusundan kurtulmak için odanın bir köşesine orta büyüklükte ıslatılmış bir sünger koyun. Sigara kokusunun hızla kaybolduğunu göreceksiniz.

Çok terliyorsanız ve ter kokunuz çok keskin, rahatsız ediciyse günde 2-3 dal çiğ maydanoz tüketin. Maydanoz, terleseniz bile ter kokusunun kötü kokmasını engellemektedir.

Terliyorsunuz ve ter kokunuza engel olamıyorsanız, bir küçük limonu kesin ve koltuk altlarınıza suyunu sürün. Doğal ve zararı olmayan bir deodorant yaptınız. Limon içinde ki asit, koltuk altınızda bakteri oluşumunu engeller. Böylece kötü koku oluşmaz.

esnemek

Kaşlarınızı cımbız ile alırken canınız çok yanıyorsa, buzdolabından bir buz parçası çıkarın. Buzu, kaşlarınızın üstünde 1-2 dakika kadar gezdirin ve kaşlarınızı alın. Buz nedeni ile, o bölge uyuşacak ve canınız yanmayacaktır.

Erkekler, iş hayatında kravat takmak zorundalar. Fakat, kravatı sıkı bağlarsanız baş ağrısı, boyun problemleri, konsantrasyon eksikliği yaratır. Bunun nedeni, boyun bölgesinde olan sinirlerdir.

Birinin size baktığını veya ilgilendiğini nasıl anlarsınız? Bunu anlamak için esneyin. Eğer, karşınızda ki insan da esniyorsa sizi dikkatli şekilde inceliyordur.

kravat takmak

Herhangi bir yerinizi bacağınızı ya da ayak parmaklarınızı sert bir şekilde bir yere vurursanız canınız çok yanar. Araştırmalar, bu durumda küfür etmeyi öneriyorlar. Küfür etmek, fiziksel olan acıyı %50 hafifletiyor.

Aldığınız ekmek bayatladıysa, ekmeğin üstüne elinizle su serpin ve alüminyum folyaya sararak 5 dakika kadar fırına atın. Ekmeğin fırından yeni çıkmış hale geldiğini göreceksiniz.

Karbonatın faydaları saymakla bitmiyor. Spordan geldiniz ve spor ayakkabınız çok fazla kokuyor ya da ayak kokusu nedeni ile günlük ayakkabınızda koku oluştu. Hemen akşamdan ayakkabıların içine 1 çorba kaşığı karbonat koyun. Ertesi gün ayakkabılarda oluşan koku yok olacaktır.

saçta kepek

Limon suyu ile saç derinize masaj yaparsanız ve yıkamadan 15-20 dakika beklerseniz kepek sorununuz bitecektir.

Makyaj yaparken far fırçasını suya batırın ve farı öyle sürün. Far daha yoğun ve göz alıcı olacaktır.

Kek kalıptan çıkmazsa, altına ıslak bir havlu koyup, bekletin ve çıkarmayı deneyin.

kokan ayakkabılar

15-20 dakika kadar hiç hareket etmeden bir yerde ya da koltukta durursanız vücudunuz kendini kapatacak ve uykuya dalacaksınız.

Ders çalışırken ya da iş yerinizde not alırken konunun aklınızda kalmasını istiyorsanız mavi kalem kullanın.

Arkadaşınızı telefonla arıyorsunuz, aradığınız kişiye ulaşılamıyor mesajını geç duyuyorsanız telefon kapalıdır. Erken duyuyorsanız telefon çekmiyordur.