Menu

Hayatı boyunca hiç çalışmamış varlıklı kişiler

zengin insanlar

Ömrü boyunca hiç çalışmamış, hatta bir gün bile para kazanmak için eylem gerçekleştirmemiş kişilerin olduğunu biliyoruz. Ancak bunlardan bazıları, milyarlarca dolarlık bir zenginliğe sahip ve miras yoluyla zengin olmuş kişiler. İşte, hayatı boyunca hiç çalışmamış varlıklı kişilerden bazıları;

jacqueline mars

1. Jacqueline Mars ( Serveti: 20,5 Milyar Dolar )

Amerikan çikolata markası Mars çikolata şirketi kurucusu Frank C. Mars’ın torunu olan Jacqueline Mars, şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nin üçüncü en zengin kadınıdır. Bu zenginliği miras yoluyla elde etmiş ve hayırseverlik faaliyetlerine harcama yapmaktadır.

david de rothschild

2. David de Rothschild ( Serveti: 10 Milyar Dolar )

Hayatı boyunca hiç çalışmadan müthiş bir varlığa sahip olan isimlerden biri de, efsanevi Rothschild ailesinin 35 yaşındaki mirasçısı olan David de Rothschild’dir. Dünyada macera tutkusuyla tanınmakta ve çevreci hareketleri desteklemesiyle bilinmektedir.

elaine marshall

3. Elaine Marshal ( Serveti: 8 Milyar Dolar )

Eşi J. Pierce Marshall’ın ölümüyle elde ettiği bir miras servetidir. Bu da onu ABD’nin en zengin dördüncü kadını olmasını sağladı. Mirasın kaynağı da Koch Industries’teki yüzde 14,6’lık hisselerdir.

jorn rausing

4. Jorn Rausing ( Serveti: 5,2 Milyar Dolar )

Annesinin ölümünden kalan miras servetidir. Miras kalana kadar çalışma hayatı hiç olmamış, ancak ölümden sonra aktif çalışmaya başlamıştır. Servetinin temelinde Tetra Pak şirketi yer almaktadır.

finn rausing

5. Finn Rausing ( Serveti: 5,1 Milyar Dolar )

Finn Rausing’de dedesinin kurduğu şirket olan Tetra Pak’ın mirasçılarındandır. Kardeşinin ardından İsveç’in en zengin beşinci ismi olan Finn, aktif çalışmaya miras kaldıktan sonra başlamış.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.