Menu

Hangi renk hangi hastalığa iyi gelir

renkbaş

Doğada bulunan renkler, hastalıkların tedavisinde çok etkililer. Vücudumuzda, enerjinin rahatlıkla girip çıktığı çakralar vardır. Bu çakralar renklerin yansıttığı enerjileri de almaktalar. Bu nedenle renkler, sağlığımıza çok etki etmektedir. İşte, hangi renk, hangi hastalığa iyi gelir ;

kırmızı

Kırmızı renk ; Kan hastalıkları, iskelet sistemi, böbreklerde sorun ve kronik ağrılarınız, diş problemleri varsa kırmızı kıyafet, aksesuar  kullanmaya gayret edilmelidir.

yeşil gül

Yeşil renk ; Kalp, cilt, dolaşım sistemi ve bronşitseniz mutlaka yeşil kıyafetler ve aksesuarlar kullanın. Karşılıksız sevginiz varsa, yalnızlık içindeyseniz, sinirliyseniz de yeşil giymenizi öneririz. Böylece, enerjiniz iyi yönde değişecektir.

turuncu gül

Turuncu renk ; İdrara çıkmakta yanma, ağrı, kalça ve ellerde sorunlar ve eklem ağrılarınız varsa turuncu kullanın. Ayrıca, turuncu ile yaratıcı enerji tetiklenir, cinsel isteksizlik, bağımlılıklar, duygusal dalgalanmalar da engellenir.

sarı

Sarı renk ; Mide, sindirim sorununuz varsa sarı kullanın. Ayrıca sarı, dikkat eksikliği, kararsızlık, hayır demeyi bilemeyen insanlarda etkilidir.

mavi

Mavi renk ; Tiroid sorunu yaşayanlar, boğazda, boyunda sorunları olanlar mutlaka mavi kullanmalıdır. Ayrıca, içine kapanıklar, kendini ifade edemeyen utangaçlar için mavi iyi bir renktir. mor

Mor renk ; Ruhsal açıdan sıkıntısı olan, inancını kaybetmiş insanlar için mor önerilir. Mor ayrıca zenginliğin ve bereketin rengidir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.