Hangi günlerde kolay hamile (gebe) kalabilirim
Menu

Hangi günlerde kolay hamile (gebe) kalabilirim

gebe kalmak için şanslı günler

Düzenli şekilde adet olan ve her ay bir defa adet olan kadınların yumurtlamaları, genellikle adet başlangıcından 14 gün evvel olmaktadır. Diğer bir ifade ile, adet günleri düzenli ise bir sonraki adetin başlayacağı günü tahmin etmek kolaylaşır. Dolayısıyla da adet başlamadan 14 gün öncesinde yumurtlamanın yaşanacağını hesap ederek, yumurtlama gününden 2-3 gün evvelden ilişkiye başlanmalıdır. Bu 2-3 günlük süre de ilave edildiğinde, demek oluyor ki adetin başlamasından yaklaşık 17 gün önce ilişkiye başlanmalıdır. Yaşanan ilişkinin süresi de 2 gün aralarla toplamda 1 hafta olmalıdır ki, gebelik şansının en yüksek olduğu dönem budur.

kolay hamile kalmak

Adet günleri her kadına göre değişkenlik göstermektedir ve düzenli olarak adet görülmeyebilir. Ayrıca yumurtlama da yukarıda bahsedildiği gibi düzenli olamayabilir. Bundan dolayı da herhangi bir zaman diliminde gebelik olma şansı da bulunmaktadır.

Buradaki yazımızda belirtilen günler, adetleri düzenli olan kadınlar için gebelik şansının en üst düzeyde olduğu günleri işaret etmektedir. Bu günler dışında da ilişkiye girilebilir, ancak gebelik şansı oldukça düşmektedir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.