Hangi ağrılar ciddiye alınmalıdır?
Menu

Hangi ağrılar ciddiye alınmalıdır?

Ağrılar vücudumuzun tehlike sinyalleridir. Bazı ağrılar dikkate alınmalı ve bir doktora gözükülmelidir.  Uzmanlar basit zannettiğimiz bazı ağrıların vücutta ciddi hastalıkların habercisi olduğunu savunuyorlar.

Şiddetli baş ağrıları ; Başınız sürekli ve hiç kesilmeden ağrıyorsa bir hekime gözükmekte fayda vardır.  Eğer gripseniz sinüsleriniz dolu olabilir. Bu iltihaplı sıvı baş ağrısı yapar.  Fakat grip değilseniz ve baş ağrınız şiddetli olarak devam ediyorsa, beyinde tümör ve  beyin damarlarında daralma olabilir hemen doktora gitmekte fayda var.

Sırt ve kürek kemiği arası ağrıları ; yüksek tansiyon, kalp krizi belirtisi olabilir. Şiddetli romatizmanız da olabileceği gibi akciğerlerde bir sıkıntının da habercisidir.

Göğüs ağrısı ; kalp krizi riski olabilir. Fakat, kalp krizi geçiren insanlarda göğüste bir baskı hissedildiği bilinir. Eğer sakinleşip, bir yere uzandığınızda ağrı hafifliyorsa kalp ile ilgili değildir. kadınlarda kalp kriziznin başlıca belirtisi karın ağrılarıdır. Gene de bir doktora gözükmekte fayda vardır.

Boyun ağrıları ; Boyun ağrıları şiddetli ve başı döndüremeyecek kadar zorluyorsa kireçlenme olabilir. Boyun omurlarında disk kayması veya fıtık da olabilir.

Karın ağrısı ; İlk şüphelenilen apandist olabilir. Bu nedenle hemen bir hastaneye gitmekte fayda vardır. Pankreas ve midede de şiddetli problemler olabilir.

Baldır ağrıları ; Bacak damarlarından birinde pıhtılaşma olabilir. Uzun süre hareketsiz kalmak, yolculuk yapmak nedenli olabilir.

Ayak ağrıları ; Ayaklarınızda ağrı uzun süre ayakta kalmak ile ilgili olabilir. Yanmalar varsa, şeker hastalığı belirtisidir. Sinirlerde bir hasar da olabilir.

 
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.