Menu

Halsizliğe ne iyi gelir

Bir çok kimse halsizlik sorunuyla karşı karşıya gelmiştir. Halsizliğin bir çok nedeni olduğu gibi Hastalıklar, uykusuzluk, ilaçlar, psikolojik rahatsızlıklar ve mevsim değişiklikleri halsizliğe neden olur.

Makalemizde halsizliğe iyi gelen bitkilerin neler olduğundan bahsedeceğiz..

Konuyu fazla uzatmadan halsizliğe ne iyi gelir bunlardan bahsedelim bahsedelim.

Ginseng:
Çin alternatif tıbbında ginseng bitkisi, bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan bir şifalı bitkidir. Özellikle metobolizmayı kuvvetlendiren, vücuda direnç kazandıran ginseng halsizliğe iyi gelir. Ginseng aktarlarda ot olarak satıldığı gibi, eczanelerde de hap şeklinde satılmaktadır. Ginseng tabletlerini doktor kontrolünde almanız tavsiye edilir. Çünkü ginseng kilo almanıza yol açabilir.

Isırgan Otu: Isırgan otu birçok hastalığın tedavisinde kullanılan mucize bir bitkidir. Özellikle metobolizma rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan ısırgan otu halsizliğe de iyi gelen bir bitkidir. Isırgan otunu hazırlayabilmek için 1 avuç taze ısırgan otu yada 1 tatlı kaşığı kurutulmuş ısırgan otu kullanmanız yeterlidir.

Biberiye Çayı: Biberiye çayı kan dolaşımını hızlandıran bitkisel çayların arasında sayılabilecek bir çaydır. Kan dolaşımı hızlı olan kişiler halsizlik problemiyle uğraşmak zorunda kalmazlar. Bu yüzden biberiye çayı halsizliği ortadan kaldırmaya birebirdir.

Bunların dışında karahindiba, rezene ve biberiye çayı da halsizliği ortadan kaldırmaktadır.

Bu bitki çaylarından günde 2-3 fincan içtiğiniz durumda halsizlik sorununuz ortadan kalkacaktırç

13 Yorum yapılmış
  1. sener dedeli Cevapla
  2. cennet ceylin Cevapla
  3. cennet ceylin Cevapla
  4. Anonim Cevapla
  5. mustafa ertugrul kocagra Cevapla
  6. mustafa ertugrul kocagra Cevapla
  7. esmer maruz Cevapla
  8. sukaya Cevapla
  9. aliş Cevapla

Yorum yapmayı unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.