Menu

Haftada 2 kilo verdiren diyet

haftada 2 kilo verdiren diyet

Haftada 2 kilo verdiren diyet: Birçok hastalığın başlıca sebeplerinden biri olan kilo sorununu çözmek için pek çok diyet programı uygulanmaktadır. Haftada 2 kilo vermeyi sağlayan diyet programından yararlanarak siz de arzuladığınız kiloya ulaşabilir, sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Haftalık olarak uygulayacağınız diyet programına sadık kaldığınızda 2 kilo verme şansına sahipsiniz. Diyetin yanı sıra spor yaparak fazla yağlardan da kurtulabilirsiniz.

Diyet programı:

1.gün:

Sabah kalktığınızda 1 fincan kahve veya çay (şekersiz), 1 kibrit kutusu kadar az yağlı beyaz peynir, salatalık ve 1 dilim kepekli ekmek. Ara öğün olarak yulaflı bisküvi ( 4 adet ), Öğle yemeğinde 60 gram kırmızı et ( haşlanmış ya da ızgara ), 1 bardak ayran, salata bol limonlu ancak yağsız, 1 dilim kepekli ekmek. Öğlen ve akşam yemeği arası öğünde diyet bisküvi ( 4 adet ). Akşam yemeğinde de sebze yemeği ( 8 kaşık kadar ), salata bol limonlu ancak yağsız olacak, yağsız yoğurt 4 kaşık, 1 dilim de kepek ekmeği.

2.gün:

Sabah yine 1 fincan kahve ya da çay ( şekersiz ), ince bir dilim dil peyniri, salatalık ve 1 dilim kepekli ekmek. Ara öğün olarak 2 adet bisküvi. Öğle yemeğinde 60 gram kadar tavuk eti ( ızgara ya da haşlama ), 1 bardak ayran yine var, salatanız yağsız olacak ve 1 dilim de kepekli ekmek. Öğle sonrası ara öğünde 1 bardak yağsız süt. Akşam yemeğinde ise çorba 4 kaşık kadar olacak, sebze yemeği 1 tabak, limonlu ve yağsız bir salata, yağsız olmak kaydıyla 4 kaşık yoğurt ve 2 dilim kepekli ekmek. Yemekten 2-3 saat kadar sonra 2 dilim meyve.

3.gün:

Sabah kalktığınızda domates, salatalık, beyaz peynir az yağlı olacak, 1 fincan kahve ya da çayı şekersiz alacaksınız ve de 1 dilim kepekli ekmek. Ara öğünde 1 adet meyve tüketebilirsiniz. Öğle yemeğinizde 8 kaşık kadar sebze yemeği, yarım kase az yağlı yoğurt, 1 tas çorba, yağsız bir salata ve 2 dilim de tam tahıllı ekmek. Ara öğünde de yine 4 adet diyet bisküvi. Akşam yemeği olarak haşlanmış patates ( 1 adet ), 60 gram kadar kırmızı et ( ızgara veya haşlama ), salatanız yağsız olacak, 1 bardak ayran ve 1 dilim de kepekli ekmek. Gece yatmadan 1-2 sat kadar önce 1 adet meyve ve 1 bardak süt ( yağsız ).

kilo verdiren diyet

4.gün:

Sabah öğününde domates, salatalık, beyaz peynir veya dil peyniri ( yağsız ), 1 fincan çay veya kahve ( şekersiz ), 1 dilim de kepekli ekmek. Ara çğün olarak 2 adet diyet grisini galeta. Öğle yemeğinde 60 gram tavuk eti ( haşlama ), Çorba ( 4 kaşık ), salatanız yağsız olacak, yarım kase az yağlı yoğurt ya da 1 bardak ayran, 1 dilim kepekli ekmek. Ara öğün olarak 2 tane diyet bisküvi. Akşam öğününde sebze yemeği ( 8 kaşık ), salata yine yağsız olacak, 4 kaşık erişte veya kuskus, yarım kase yağsız yoğurt. Gece de 2 tane meyve.

5.gün:

Sabah öğününde 1 fincan çay ya da kahve ( şekersiz ), ince bir dilim taze kaşar peyniri, domates ve salatalık, 1 dilim de kepekli ekmek. Ara öğün olarak 2 tane light grissini. Öğle öğünü olarak da sebze yemeği ( 8 kaşık ), yağsız bir salata, 1 kase yağsız yoğurt ve 1 dilim de kepekli ekmek. Ara öğünde de 2 tane grissini ve 1 bardak ayran. Akaş öğünü olarak 60 gram balık ızgara, 2 dilim kepekli ekmek ve yağsız bir salata. Gece de 2 adet herhangi bir meyve.

6.gün:

Sabah kahvaltısında 1 fincan kahve ya da çay ( şekersiz ), salatalık ve domates, az yağlı beyaz peynir, 2 dilim de kepekli ekmek. Öğle yemeğinde 8 kaşık sebze yemeği, limonlu ve yağsız bir salata, 1 bardak ayran ve 1 dilim kepek ekmeği. Ara öğünde de 4 adet diyet bisküvi. Akşam öğününde de yine 60 gram kadar tavuk eti ( ızgara ya da haşlama ), 4 kaşık makarna, yağsız bir salata ve 1 bardak ta ayran. Gece de 3 dilim kadar meyve.

7.gün:

Sabah kahvaltısı olarak haşlanmış yumurta ( 1 adet ), beyaz peynir az yağlı olacak, domates ve salatalık, 3 tane zeytin, 1 dilim kepekli ekmek ve 1 fincan da şekersiz kahve veya çay. Öğle yemeğinde de 4 kaşık çorba, 8 kaşık sebze yemeği, salata yağsız tabi ki, yağsız ve kaymaksız yoğurt, 1 dilim de kepek ekmeği. Akşam yemeğinde 100 gram kadar balık ( ızgara ya da buğulama ), yağsız bir salata küçük bir kase çorba, 1 dilim kepekli ekmek. Gece de 2 tane meyve tüketebilirsiniz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.