Menu

Hadise kimdir hayatı şarkıları hakkında ayrıntılı bilgi

hadise4

Hadise, 22 Ekim 1985 günü Belçika’da Sivas’lı bir Türk ailesinin kızı olarak dünyaya geldi. Yapımcılar ve dinleyiciler tarafından ilk olarak, Belçika’nın Pop Idol yarışması sayılan (Türkiye’deki Popstar gibi) Idool 2003′te farkedildi. Yarışmayı birincilikle bitirmese de, kendisine yapımcılar tarafından albüm çıkarmak için teklif geldi.

Hadise’nin ilk single‘ı Sweat (Terle – 1 Kasım 2004) çıktı ve single’ın hit olmasıyla müzik kanallarında klipleri sık sık gösterilmeye başlandı. Hadise, ikinci single’ı Stir Me Up (Kışkırt Beni – 6 Mayıs 2005) tüm Avrupa’da farkedildi ve çıkış parçası “Stir me up”, pek çok Summer Hits albümüne girdi. Üçüncü single’ının adı olan Milk Chocolate Girl (Sütlü Çikolata Kız – 9 Ekim 2005), daha sonra Hadise’nin lakabı haline geldi. Dördüncü single’ı Ain’t No Love Lost (13 Ocak 2006) albümündeki Ain’t No Love Lost adlı şarkının Burdayım adıyla Türkçe bir versiyonu oluşturuldu. Hadise’nin beşinci single’ı Bad Boy (Kötü Çocuk – 4 Ağustos 2006), yazın piyasaya sürüldü ve diğer albümler gibi o da dinleyici kitlesinden olumlu tepkiler aldı.

Bu sene sık sık Türkiye’ye gelen Hadise başta Beyaz Show olmak üzere pek çok program ve etkinliklerde yer aldı. Bu sırada hayranı olduğu Tarkan’la sahneye çıkma fırsatı yakalayan Hadise, bundan dolayı çok mutlu oldu. Popstar adlı yarışma programında sunuculuk yaptı. Esquire, Tempo ve Aktüel dergilerine kapak oldu.

Kendisine örnek olarak Christina Aguilera, Brandy ve Beyonce’yi gördüğünü belirten Hadise; Prince, Janet Jackson, Tina Turner, Alicia Keys, Toni Braxton, Jamiroquai ve U2′nun da, yaptığı müziği etkilediğini söylüyor. Şarkılarında klasik, rock, soul ve diğer dünya müziklerini harmanlamaya çalıştığını belirtiyor.

Hadise, müzikal kariyerinin yanı sıra akıcı bir şekilde Flemenkçe, Fransızca, Almanca, Türkçe ve İngilizce konuşabiliyor ve Hasselt‘te Marketing alanında ihtisas yapıyor. Tüm boş zamanlarında müzikle ilgilenen Hadise, genellikle söz yazıyor, müzik besteliyor, stüdyo kayıtları ve konserler arasında koşturuyor. Bunların yanında spor yapmayı, arkadaşlarıyla takılmayı ve iki kız kardeşi, erkek kardeşi ve annesiyle zaman geçirmeyi de seviyor.

kaynak: wikipedia

102 Yorum yapılmış
 1. dilara Cevapla
 2. fff Cevapla
 3. ummugulsum_1 Cevapla
 4. ummugulsum_1 Cevapla
 5. ummugulsum_1 Cevapla
 6. elifnur Cevapla
 7. BURCU Cevapla
 8. dilek sayım Cevapla
 9. GAMZE Cevapla
  • aslı Cevapla
  • sude Cevapla
 10. Anonim Cevapla
  • CEREN Cevapla
  • ayça üsküp Cevapla
 11. Anonim Cevapla
 12. PINAR Cevapla
 13. Anonim Cevapla
 14. kaan Cevapla
 15. selma uzun Cevapla
 16. ECE Cevapla
  • irem Cevapla
 17. dilek Cevapla
 18. sude Cevapla
 19. sanene Cevapla
 20. melisa naz solmaz Cevapla
 21. ebru Cevapla
 22. esin Cevapla
  • burhan Cevapla
 23. buket Cevapla
 24. sedanur Cevapla
 25. irem Cevapla
  • hadise Cevapla
 26. buse yılmaz Cevapla
 27. kübra kepenek Cevapla
 28. kübra kepenek Cevapla
 29. mıley Cevapla
 30. aleyna Cevapla
  • mıley Cevapla
   • mıley Cevapla
  • FEYZA Cevapla
  • sıla Cevapla

Yorum yapmayı unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.