Menu

Hadise kimdir hayatı şarkıları hakkında ayrıntılı bilgi

hadise4

Hadise, 22 Ekim 1985 günü Belçika’da Sivas’lı bir Türk ailesinin kızı olarak dünyaya geldi. Yapımcılar ve dinleyiciler tarafından ilk olarak, Belçika’nın Pop Idol yarışması sayılan (Türkiye’deki Popstar gibi) Idool 2003′te farkedildi. Yarışmayı birincilikle bitirmese de, kendisine yapımcılar tarafından albüm çıkarmak için teklif geldi.

Hadise’nin ilk single‘ı Sweat (Terle – 1 Kasım 2004) çıktı ve single’ın hit olmasıyla müzik kanallarında klipleri sık sık gösterilmeye başlandı. Hadise, ikinci single’ı Stir Me Up (Kışkırt Beni – 6 Mayıs 2005) tüm Avrupa’da farkedildi ve çıkış parçası “Stir me up”, pek çok Summer Hits albümüne girdi. Üçüncü single’ının adı olan Milk Chocolate Girl (Sütlü Çikolata Kız – 9 Ekim 2005), daha sonra Hadise’nin lakabı haline geldi. Dördüncü single’ı Ain’t No Love Lost (13 Ocak 2006) albümündeki Ain’t No Love Lost adlı şarkının Burdayım adıyla Türkçe bir versiyonu oluşturuldu. Hadise’nin beşinci single’ı Bad Boy (Kötü Çocuk – 4 Ağustos 2006), yazın piyasaya sürüldü ve diğer albümler gibi o da dinleyici kitlesinden olumlu tepkiler aldı.

Bu sene sık sık Türkiye’ye gelen Hadise başta Beyaz Show olmak üzere pek çok program ve etkinliklerde yer aldı. Bu sırada hayranı olduğu Tarkan’la sahneye çıkma fırsatı yakalayan Hadise, bundan dolayı çok mutlu oldu. Popstar adlı yarışma programında sunuculuk yaptı. Esquire, Tempo ve Aktüel dergilerine kapak oldu.

Kendisine örnek olarak Christina Aguilera, Brandy ve Beyonce’yi gördüğünü belirten Hadise; Prince, Janet Jackson, Tina Turner, Alicia Keys, Toni Braxton, Jamiroquai ve U2′nun da, yaptığı müziği etkilediğini söylüyor. Şarkılarında klasik, rock, soul ve diğer dünya müziklerini harmanlamaya çalıştığını belirtiyor.

Hadise, müzikal kariyerinin yanı sıra akıcı bir şekilde Flemenkçe, Fransızca, Almanca, Türkçe ve İngilizce konuşabiliyor ve Hasselt‘te Marketing alanında ihtisas yapıyor. Tüm boş zamanlarında müzikle ilgilenen Hadise, genellikle söz yazıyor, müzik besteliyor, stüdyo kayıtları ve konserler arasında koşturuyor. Bunların yanında spor yapmayı, arkadaşlarıyla takılmayı ve iki kız kardeşi, erkek kardeşi ve annesiyle zaman geçirmeyi de seviyor.

kaynak: wikipedia
106 Comments
 1. kezi frnsadan Cevapla
 2. nazlı Cevapla
 3. Nurka Cevapla
 4. dilara Cevapla
 5. fff Cevapla
 6. ummugulsum_1 Cevapla
 7. ummugulsum_1 Cevapla
 8. ummugulsum_1 Cevapla
 9. elifnur Cevapla
 10. BURCU Cevapla
 11. dilek sayım Cevapla
 12. GAMZE Cevapla
  • aslı Cevapla
  • sude Cevapla
 13. Anonim Cevapla
  • CEREN Cevapla
  • ayça üsküp Cevapla
 14. Anonim Cevapla
 15. PINAR Cevapla
 16. Anonim Cevapla
 17. kaan Cevapla
 18. selma uzun Cevapla
 19. ECE Cevapla
  • irem Cevapla
 20. dilek Cevapla
 21. sude Cevapla
 22. sanene Cevapla
 23. melisa naz solmaz Cevapla
 24. ebru Cevapla
 25. esin Cevapla
  • burhan Cevapla
 26. buket Cevapla
 27. sedanur Cevapla
 28. irem Cevapla
  • hadise Cevapla
 29. buse yılmaz Cevapla
 30. kübra kepenek Cevapla
 31. kübra kepenek Cevapla
 32. mıley Cevapla
 33. aleyna Cevapla
  • mıley Cevapla
   • mıley Cevapla
  • FEYZA Cevapla
  • sıla Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.