Gül suyunun faydaları
Menu

Gül suyunun faydaları

gül baş

Gül suyunun çok eski zamanlarda kadınlar tarafından güzelleşmek için kullanıldığını hepimiz biliyoruz. Fakat, ağız iltihaplarına, kepekler ve sivilcelere de faydalı olduğunu biliyor musunuz? İşte gül suyunun faydaları ;

gül suyu3

Hafızasını kuvvetlendirmek isteyenlere uzmanlar yatak odalarında bir vazo dolusu gül ile uyumalarını tavsiye ediyorlar. Unutkanlığın ve hafızayı kuvvetlendirmenin gül kokusu ile olduğunu söyleyen uzmanlar yanınızda saf gül suyu bulundurun ve aralarla koklayın diyorlar.

gül suyu2

Cilt temizliğinde, gözenek sıkıştırmakta, yaralarda cildi yenilen gül suyu yapısında olan antiseptik özellik nedeni ile sivilcelere ve çatlaklara iyi geliyor. Özellikle ağız yaralarında gül suyunun tedavici edici özelliği var. Cilt ve saç bakım ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Çünkü saçlarda kepeği önler.

gül suyu4

Evde gül suyu yapmak isterseniz, taze ve kokulu gül yapraklarını sabah erken saatlerde toplayın ve bir kaba koyarak su ile doldurun. Ağzını kapatıp bir kaç gün bekletin. Böylece saf gül suyunuz olacaktır. Ayrıca piyasada pek çok markanın saf gül suyunu bulabilirsiniz.
One Response
  1. johnk Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.