Menu

Guinness’e giren saçma dünya rekorları

çılgın rekorlar

Dünyada pek çok insan, kalabalık halde belirli rekorları kırmaya çalışıyor. Guinness rekorlar kitabına girebilmek için komik ve bir o kadar da zor rekorların denemesi yapılıyor. İşte Guiness’e giren saçma dünya rekorları ;

Soccer - npower Football League One - Charlton Athletic v Hartlepool United - The Valley

Şirinler kılığında toplanan en fazla insan rekoru ; İngiltere’de Swansea şehrinde tam 2.500 kişi şirinler kılığında bir araya gelerek bir dünya rekoru kırdı. Eski rekor, bunun tam yarısı kadardır. İngiliz kostüm firması  Jokers Masquarade sponsorluğunda yapılan bu denemede firma kostümleri bedelsiz verdi ve derilerinin maviye boyanmasını sağladı.

toplu öpüşme rekoru

Toplu öpüşme dünya rekoru ; Meksika’da uyuşturucuya karşı durmak amaçlı 40 bin kişi birbirini öptü. Guinness Rekorlar kitabına giren bu deneme ile yapılan açıklamada, 39.890 kişi birbirini, öperek rekor kırmış oldu. Uyuşturucu, AIDS ve şiddet karşıtı yapılan bir rekordur.

bilek güreşi rekoru

Toplu bilek güreşi rekoru ; İngiltere’de yaklaşık 250 kişi bilek güreşini bir arada yaparak bu konuda rekor kırmıştır. Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başaran bu insanlar aynı anda 250 kişi ile eski rekoru egale etmiştir.

sabun köpüğü

Bir sabun köpüğüne giren en fazla kişi rekoru ; İngiltere’de Dr. Robyn Weldon bir sabun köpüğüne 59 çocuk sığdırarak Guinness Rekorlar kitabına girmiştir. 1.5 m’lik köpük sıvı el sabunu, ılık su ile hazırlanmıştır.

yatak dominosu

En büyük yatak dominosu ; Gloucestershire’da Bensons for Beds mağazası çalışanları 41 yatağı depolarında dizerek her birinin önüne bir insan koydu. İlk başta olan arkaya doğru yaslanınca diğer yataklar da domino etkisinde düştü. Böylece Guinness Rekorlar kitabına girilmiş oldu.

Son 50 Yorum
  1. cristiana
    • Anonim

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.