Menu

Göreceklerinizin hiç biri gerçek değil !!!

bebek12

bebek

Gördüğünüz bu birbirinden güzel bebeklerin ‘hiçbiri gerçek değil!’ desek inanmazsınız belki ama maalesef gerçek bebek değiller!

bebek2

İngiltere başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde adeta bir fenomen haline gelen gerçek gibi görünen oyuncak bebeklerin yaratıcısı birkaç tane isim var. Jamie Eaton da bu isimlerden yalnızca biri.

bebek3

Özellikle İngiltere’de satış rekoru kıran bu bebekler efsane ‘Chucky’ yi hatırlatıyor. İngiliz kadınları arasında moda olan sahte bebek tutkusu ve ve bu bebeklere harcadıkları para yeni bir sektörün de kapılarını açmış gibi görünüyor.

bebek4

Fiziki olarak gerçek bebeklerden pek farkı olmayan sahte bebekleri yapan sanatçılar, İngilizleri ikiye bölen bu sektörden oldukça umutlular. Sahte bebeklere sahip olmak için servet ödeyen sahte anneler, bebeklerine gerçekleri kadar sık elbise alıyor, bebek arabasına koyarak parkta yürüyüşe çıkarıyor, komşu gezmesine gidiyor ve hatta kendileri gibi sahte bebek sahipleri ile buluşarak, bebekleri ile ilgili deneyimlerini paylaşıyor.

bebek5

Bu bebeklerin yaygınlaşmasındaki en etkin faktör ise günümüzün en yaygın teknolojik aracı internet. Bebekler internette satılıyor ve bebeği yapan sanatçılar, kendilerine gönderilen fotoğrafa ya da özel siparişlere uygun bebekler yapabiliyor.

bebek6

Sahte bebekler, gerçekleri gibi büyümüyor, ama gerçekleri gibi ağlıyor, mama yiyor, altını kirletiyor ve yemekten sonra gazının çıkarılmasını bekliyor. En şaşırtan özellikleri ise, nefes alıyor gibi görünmeleri. Nefes alıyor izlenimi verilen bebekleri ile parkta dolaşmaya çıkan sahte anneler, bebeklerini seven yabancıların durumu fark ettiklerindeki şaşkın bakışlarına ise çabuk alışıyorlar.

bebek7

Bebek sahibi olamayanlar, bebek büyütme özlemi duyanlar, bebek bakmaya ya da doğurmaya uygun bir durumu olmayanlar bu bebeklerin sahibi olmak için oldukça büyük paraları da gözden çıkarabiliyor.

bebek8

Sahte bir bebeğe sahip olmanın bedeli 1000 YTL ile, 4000 YTL arasında değişiyor. Bebeğin arabası, çantası, kıyafetleri, araba koltuğu ve diğer küçük ihtiyaçları için ise, 7- 10 bin YTL’yi gözden çıkarmak gerekiyor..

İşte o melek yüzlü sahte ama bir o kadarda tatlı bebeklerden kareler

bebek9

bebek10

bebek11

bebek12

bebek13

bebek14

bebek15

bebek16

bebek17

bebek18

bebek19

bebek20

reborn_dolls_21

reborn_dolls_23

reborn_dolls_24

reborn_dolls_25

reborn_dolls_26

reborn

reborn2

bebeis

bebe

bebeeee

Son 50 Yorum
 1. fadime
 2. Anonim
  • isismsiz
 3. isimsizzzzzzzzz
 4. Semra
 5. aysun
 6. Tuana
  • isim yok
 7. Nuriye Kaya
 8. bengisu
 9. Özge

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.