Menu

Göbek eritmenin püf noktaları

göbek baş

Göbeklendiyseniz ciddi sağlık sorunlarınız vardır. Çünkü, vücutta en tehlikeli kilo alma şekli göbekten yağlanmaktır. İç organ hasarları ve şeker, kalp hastalıkları riskiniz hızla yükselmektedir. Üstelik göbekten alınan yağlar ve kilolar kolay bir şekilde eritilmemektedir.

göbek1

Öncelikle göbek bölgenizdeki yağlanmanın ne tip olduğunu keşfetmek gereklidir. Göbeğinize dokunduğunuzda elinize gelen yağ, yumuşak ve hareketliyse deri altı yağlanma vardır. Fakat, sertse iç organlarınız yağlanmıştır. Kolesterol yüksek, HDL düşük, karaciğer enzimleri yüksek ve insülin direnci varsa doktorun önerilerini ciddiye alın. Hayati tehlikeniz olabilir.

göbek2

Göbek yağları nasıl eritilir?

İç organ yağlanmasında yağın eritilmesi için yapılacak olan spor, zamanla ağırlaşan ve efor verilen sporlardır. Bu nedenle düzenli ve programlı spor yapılmalıdır. Günlük yediklerinizin yarısını çiğ tüketin yani bol salata mutlaka diyetinizde olmalıdır. Gazlı içecekler, meyve suları ve kahveden uzak durun. Alkol tüketimini bırakın. Sağlıklı karbonhidrat yemelisiniz. Ekmeğiniz dahil her şey esmer olmalıdır. Özellikle çavdar veya tam tahıllı ekmek tüketin. Makarna, pilav, dolma, et, köfte, patates, sebze yemekleri ana yemektir ve tek başına tüketilmelidir. Uyku düzeninize dikkat edin ve sağlıklı uyuyun.

göbek3

Stres hormonu fazla salgıladığınız da, vücudunuz yağı bloke eder ve depolamaya başlar. Çünkü, stres hormonu salgıladığımız da metabolizmamız bunu bir tehtit olarak algılar kendini korumaya alır. Bu nedenle, aşırı yeme yeme ihtiyacı başlar. Şekerli gıda ilgisi hızla yükselir. İştah artar. Bu nedenle stresli olduğunuz zamanlarda ılık bir banyo, dua edin veya yoga yapın. Stresin etkilerini yavaşlatarak, hormonlarınızı dengeye sokun.

Özellikle ara öğünlerde bir avuç fındık ya da badem yemek metabolizmayı bu uyarıdan çıkarabilir. Sürekli acıkıyor, yemek sonrası yorgun hissediyor ve uykunuz varsa diyabet kontrolü yaptırın.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.