Göbek eritmek için yapılacaklar
Menu

Göbek eritmek için yapılacaklar

göbek yağları

Göbek yağlarının artması metabolizmanın şeker ve kalp hastalıklarına yakın olduğunu ve risk taşımanızı sağlar. Göbek çevresinde yağlanmada olan artış, iç organlarınızın yağlandığını gösterir. Göbeğinizde yağlanma fazlaysa bir iç hastalıkları doktoruna gittiğinizde size hemen şeker hapı kullandırmaya başlar.

göbek eritmek

Göbek yağlarından kurtulmak için ne yapılmalıdır?

Göbek yağlarını eritmenin başlıca yöntemi beslenmenize dikkat etmektir. Yağlı ve kalorili yiyecekler,  düzensiz öğünlerle alınırsa kan şekeriniz hızla yükselir. Kan şekerinin yükselmesi, sizi çok daha fazla acıktıracaktır. Bu, bir kısır döngüdür, yedikçe acıkırsınız ve daha fazla yersiniz.

Kan şekerini stabil tutmanın yolu, günde 4-6 öğün sağlıklı gıdalar tüketmektir. Bu öğünlerde, protein, karbonhidrat ve yağ kesinlikle alınmalıdır. Alınan öğünlerin neredeyse tamamını karbonhidratlardan oluşturursanız göbek yağlarınız çok daha fazla artar. Bu nedenle protein, karbonhidrat ve yağlar eşit oranda alınmalıdır.

Burada ana amaç, yağ dokusunu azaltmaktır. Vücudunuza alınan yağ oranını azalttığınızda vücut kıtlık var diyerek, alınan tüm gıdaları yağ olarak depo yapmaya başlar. Günde 2-3 saatte bir bir şeyler yemek bu nedenle vücutta hızlı yağ yakımını başlatır.

Bu durumun en iyi yöntemi vücuda alınması gereken kalori miktarını hesaplamak ve bu değerin 200 kalori altına inmektir. Bu şekilde, istediğiniz her şeyi yiyebilir kas dokunuza zarar vermeden, yağ yakabilirsiniz. Kas dokusunu kaybetmek kilo vermenizi zorlaştırır bu nedenle kas dokusunu kuvvetlendirmek gereklidir.

Haftada, 2-3 kez yapılacak olan ağırlık çalışması kas dokusunu kuvvetlendirirken, metabolizmanızı hızlandırır. Ağırlık çalışması yanında yapılan karın egzersizleri karnın sıkılaşmasını sağlar. Haftada 3 gün kadar yapılan yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet gibi egzersizler 30 dakika kadar yapıldığında göbek yağlanmasının ciddi manada önüne geçer.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.