Giyebileceğiniz en tuhaf 7 şey
Menu

Giyebileceğiniz en tuhaf 7 şey

en tuhaf giyimler

Moda sektöründe büyük ve sürekli gelişen eğilimler her 10 yılda bir kendi payına düşeni almaktadır. Tüm dünyanın yakından takip ettiği yeni akımların birçoğu gündelik yaşama uygun olan öğeler içermiyor. Modern moda endüstrisinin 21. yüzyılda sunduğu garip ve acayip şeyleri temsil eden, gerçekten tuhaf 7 öğeyi sizler için derlemeye çalıştık.

şefaf elbise

Şeffaf Elbise ( Samimiyet2.0 ): Stüdyo Roosegaarde adlı bir Hollanda şirketi yakınlarda Beden ve teknoloji birleşimi olduğunu iddia ettiği bir elbise tasarladı. Samimiyet 2.0 adlı bu elbise siyah ve beyaz olarak iki renkte yapılabiliyor. Elbise, kullanıcının derisi üzerinden kalp hızını ve vücut sıcaklığını izlemeyi sağlayan sensörler ile dolu ve akıllı e-folyolar ile yapılmaktadır. Devrimci bir fikir olduğu yadsınamaz olan bu elbise giyildiğinde giderek şeffaf hale gelmektedir.

hitler tişörtleri

Hitler Tişörtleri: Son zamanlarda Tayland’lı gençler arasında rahatsız edici bu moda akımı ortaya çıkmıştır. Hitler’in anlamsız bu karikatür görüntüleri giysilerin üzerlerine basılmakta. Bu şaşırtıcı eğilim sosyal medya platformlarında olduğu gibi, ülkeyi ziyaret eden turistler tarafından da ilgi yarattı. 12 milyon insanın ölümünden sorumlu olan birinin böyle karikatürize edilerek sevimli gösterilmeye çalışılması da şaşırtıcı.

lady gaga'nın et elbisesi

Lady Gaga’nın Et Elbisesi: 2010 yılında Lady Gaga moda tarihinin en unutulmaz tuhaflıklarından birine imza atmıştır. MTV Video Müzik ödülleri sırasında Arjantinli sanatçı Franc Fernandez tarafından tasarlanan çiğ etten yapılmış bu elbiseyi de giymişti. Elbise 2010 yılının en büyük moda ifadesi olduğu gerekçesi ile TİME dergisi tarafından da övüldü.

gerçek aşk testerı

Gerçek Aşk Test Sütyeni – Ravilour: Lüks Japon iç çamaşırı üreticisi olan Ravilour, son dönemde iddialı bir sütyen üretti. Sütyen sıkıca kapalı olduğu durumda içindeki sensörler sayesinde giyen kişinin gerçek sevginin varlığını tespit etmesini sağlıyor. Gerçek aşkı hissettiği anda temas sırasında açılabilir olarak tasarlanmıştır. Şu anda ticari olarak mağazalarda yer almamaktadır.

göz mücevheri

Göz Mücevheri: Bu tuhaf göz aksesuarı fikri Hollanda’da başladı ve ABD’ye doğru giderek yayılıyor. Bu işlem CEI denen göz dişi implantının ince bir parçasının gözün içine sokulduğu bir prosedüre sahiptir. En popüler semboller arasında başı kalp ve müzik notaları çekmektedir. Bu tehlikeli işlemin maliyeti ise yaklaşık 3 bin dolar civarında.

meksika sivri botlar

Meksika Sivri Çizmeleri: Bu tuhaf botlara Meksika’da büyük bir rağbet var. Bu rağbetin 2009 yılında küçük bir Meksika kasabasında başladığı düşünülmektedir. Bu tuhaf çizmeler için talep her geçen gün artıyor.

maskeler

Kirliliğe karşı maskeler: Çin’in hava kirliliği ile ilgili sorunları her yıl giderek artmaktadır. Şu anki durum tehlikeli boyutlara gelmiş ancak Çin hükümeti oldukça yavaş hareket ediyor. 2013 yılında Çin’in 113 şehrinde sadece %25 solunabilir temiz hava olduğu tespit edilmişti. Bu durum yüz maskesi kullanımında artış sağlamış ve buna dair moda oluşmuştur. Oldukça zengin çeşitleri olan bu yüz maskelerinde zarif desenlerden sevimli hayvanlara kadar model bulmak mümkün.