Menu

Geleceğin otomobilleri ile tanışın

geleceğin otomobilleri

2014 yılının Mart ayında, Cenevre Motor Show’da sergilenen arabaların bir kısmı geleceğin otomobilleridir. Teknoloji, güç ve performans, tasarım olarak çok üst sınıf olan bu arabalara bir göz atalım istedik. İşte, gelecek dönem yollarda görülecek tasarım harikası arabalar ;

honda FCEV modeli

Honda FCEV ;

FCEV, dört tekerlek üstünde tam bir uzay gemisi. Beş kişilik olan bu otomobil, sanki bilim kurgu filmlerden gelmiş gibidir. Güçlendirilen yakıt hücresi, saatte 300 km. hız yapması ve fütüristik tasarımı ile dikkatleri üstüne çekmiştir. Araç, hidrojen yakıt sistemi kullandığından pek çok eleştiriye de maruz kaldı. Fakat, Honda bu aracı 2015 yılında sokaklarda göreceğimizi söylüyor.

maserati

Maserati Alfieri ;

Maserati bu spor coupe’siyle 100. Yılını kutladı. İtalya’nın bu dev markası, aslında Maserati için bir yeniliktir. Çünkü, marka otomobillerinde klasik tarz sevmektedir. O yüzden bu araç çok modern ve fütüristik kalmıştır. Agresif çizgileri ile, kokpitinde olan teknoloji muhteşemdir. Araç içinde düğme ve anahtar yoktur. Tüm fonksiyonlar ön panelde bulunan bir ekran ile kontrol edilir. 460 beygir güç, 4.7 litre V8 motora sahiptir.

EDAC genesis

EDAG Genesis ;

3D yazıcı kullanılarak yapılmış bir otomobildir. Şasi, termoplastik karbon fiberdir. Sanayi için bir devrim sayılan araç, yenilikçi bir tasarım taşımaktadır. Alman Şirket EDAG, bu model ile kafaları ciddi manada karıştırdı. Çünkü, bu tarz bir araç için henüz dünyada yol yok. Yaklaşık 10 yıl sonra bu araçlar için yollar olacaktır.

sportslimousine

Nano Flowcell, Sportslimousine ;

Elektrikli bir limuzinden bahsediyoruz. Dünyanın en tanınmayan araba şirketlerinden olan firma, ekolojik bir araç geliştirmiştir. Uzay gemisine benzeyen araç, 16 metre uzunluğunda. 925 beygir gücünde olan dört elektrikli motor, her tekerlek için ayrı tasarlanmıştır. Böylece, Bugatti Veyron’dan bile daha güçlü olmuştur.

rinspeed Xchange

Rinspeed Xchange ;

Otomatik pilot sayesinde sürücü ve yolcular film izleyebilir, oyun oynayabilir. Kahve bile yapabilen araç, birkaç yıl içinde yollarda olacak. Koltuklar, 20 değişik pozisyona dönebiliyor. Direksiyonda parmak izi tanıma, LED ışık sistemi bulunur.