Menu

Geleceği görmüş filmler

film

Uçan makinelerin, ışınlamaların olmadığı bir dünyada yaşasak da bazı filmler bugün kullandığımız ve hayatımızda olan teknolojileri önceden görmüşlerdir. Boşuna demiyorlar, hayal gücü büyük icatları da hayatımıza sokuyor. İşte, geleceği gören filmler ;

eternal sunsihen

Eternal Sunshine ; 2004 yılında çevrilen bu filmde aşk acısını unutmak için iki sevgili hafızalarını sildirmektedir. Böylece acılarından kurtulup hayatlarına devam edeceklerdir. Hollanda’da bilim adamları tarafından bulunan bir teknikle, travmatik ve kişiyi ağır depresyona sokan durumlarda hafıza silme işlemi yapılmaktadır.

thuruman show

The Truman Show ; 1998 yılında çevrilen bu filmde, bir insanın gizli kameralar ile tüm hayatının belgelenmesini izlemiştik. Gayet ütopik olan bu konu günümüzde, Kardashians, Mob Wiwes gibi programlar aynen Truman Show’da olduğu gibi tüm hayatlarını kameralar önünde yaşayan insanları anlatmaktadır.

robokop

Robocop ; Henüz hayatımızda robot polisler yok ama uzuvlarını savaşlarda kaybeden insanlara takma uzuvlar yapılmaktadır. Hatta ellerde parmakları oynatmayı sağlayan özel elektronik devresi olanlar da vardır.

blade runner

Blade Runner ; Gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu kabul edilen filmde, androidler ve robot teknolojisi ile çalışan herşey 4 yıl sonunda kendilerini kapatıyorlardı. Günümüzde, iPhone ve iPad’ler 3 yıl içinde teknolojik gelişmeler nedeniyle kullanılmaz hale geliyorlar.

videodroe

Videodrome ; Televizyonda işkence görüntüleri gösterilmesi ve insanları etkilemesini anlatan film bugün 5 sn. içinde 4 milyon video yüklenen You Tube’de rastlanan videolardır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.