Futbolun mabetleri
Menu

Futbolun mabetleri

Dünyada en çok yapılan ve sevilen spor türü hiç kuşkusuz futboldur. Sizler için ünlü futbol takımlarının maçlarını yaptıkları stadyumları derlemeye çalıştık.

Maracana: 200.000 kişilk kapasiteye sahip olan stad, Brezilya’nın Rio de Jenerio şehrindedir. Flamengo, Fluminense, Botafogo ve Vasco da Gama gibi futbol takımları maçlarını bu statta yapmaktadır.

Azteca: 115.500 kişilik kapasitesi olan stadyum Meksika’nın başkenti Mexico City’de bulunmaktadır. Meksika’nın Club America futbol takımı maçlarını bu statta yapmaktadır.

Nou Camp: 98.772 seyirci kapasitesi olan Nou Camp stadyumu İspanya’nın Barcelona şehrinde yer almaktadır. FC Barcelona futbol takımı maçlarını burada yapmaktadır.

Wembley: 90.000 seyirci kapasitesi olan stadyum İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunmaktadır. İngiltere Milli takımı maçlarını bu statta yapmaktadır.

Stadio Giuseppe Meazza (Stadio San Siro): 82.995 kişilik kapasitesi olan bu stadyum da İtalya’nın Milano şehrindedir. AC Milan ve FC Inter karşılaşmalarını burada yapmaktadırlar.

Santiago Bernabeu: 80.400 seyirci kapasitesi olan stadyum, İspanya’nın başkenti Madrid’de bulunmaktadır. Dünyanın en büyük futbol takımlarından biri olan Real Madrid karşılaşmalarını burada yapmaktadır.

Old Trafford: 76.212 seyirci alan Old Traford stadyumu, İngiltere’nin Manchester şehrindedir ve dünya devi Manchester United maçlarını bu statta yapmaktadır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.