Feng Shui nedir?
Menu

Feng Shui nedir?

Feng Shui yaklaşık 5000 yıllık bir Çin öğretisidir. Doğada ve etrafımızda gezen yaşam enerjisine uyum sağlayarak sağlıklı ve bereketli bir şekilde yaşamamızı sağlar. Bir din değildir. Sadece bir felsefedir. Bu gün uzak doğuda Feng Shui olmadan taşınılmaz, işyerlerinde daha çok para kazanmak için kesinlikle uygulanır. Hatta ilişkilerde denge bile bu felsefeye göre düzenlenir. Feng Çince’de rüzgar, Shui ise Su demektir. Feng Shui uygulamasında belirli noktalara dikkat etmek gereklidir.

Evlerimiz, insan vücudundaki damarlar gibidir. Damarlarda tıkanmalar olduğunda kan yeterince akışını sağlayamaz ve belirli sıkıntılar oluşur. Hepimizin evlerindeki fazla eşyalar ve kullanılmayan yığınlar pozitif enerjinin geçişini ve rahatlıkla dolaşmasını engeller. Böylece evde, sıkıntılar oluşur. Huzursuzluk, para sıkıntısı, daralma, kavgalar hep bu nedenledir. Bu yüzden evinizdeki fazlalıkların boşaltılması gereklidir.

Feng Shui’ye göre salonunuzda yapacağınız bir kaç ayrıntı vermek gerekirse ; Salonunuzda bir yemek masası varsa tam arkasına masayı görecek şekilde bir ayna asın. Çünkü aynalar, bütün enerjileri yansıtmaları ile bilinirler. Böylece masa kurduğunuzda ve kalabalık yemek yediğinizde yemeğin bereketi tüm eve yansıyacak, bolluk ve bereket gelecektir.  Salonun güneybatı yönü zenginlik alanıdır. Bu alana küçük bir su fıskiyesi koyabilirsiniz veya kırmızı renk kullanabilirsiniz. Böylece eve bol para ve bereket çekersiniz. Salon içinde otururken eğer tuvalet ve banyoyu görüyorsanız bunu kesinlikle engelleyin. Canlı çiçekler veya küçük bir paravan ile bunu engelleyebilirsiniz. Ayrıca salonda kullanacağınız bazı kristaller, kötü enerjiyi emecektir.

Feng Shui’ye göre yatak odası dekorasyonunda ; Yatak odanızda bir banyo ve tuvalet varsa kapısı kesinlikle kapalı tutulmalıdır veya yapılmamalıdır. Banyolar genelde pozitif enerjinin kaçtığı noktalardır. Yatağınızın tam karşısına ayna koymak, fazla enerji yansıtacağından iyi uyuyamamanıza neden olabilir.  Yatak odanızda mümkünse az ayna veya yatağınızı görmeyen bir ayna kullanın. Ayrıca kirişlerin altına yatak yerleştirmeyin. Bu ayrılık enerjisini kuvvetlendirir.
One Response
  1. Tarik Tarakcioglu Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.