Fal türleri nelerdir
Menu

Fal türleri nelerdir

Fal, geleceği görmek demektir. Bütün dinlerde yasaklanmıştır. Çünkü, Allah’tan başka kimse geleceği göremez. Bu nedenle fal baktırmakta bakmakta günah kabul edilir.  Fakat, günümüzde pek çok insan fal bakmaktadır. Bunları bir inceleyelim dedik ;

Kahve falı ; İçilen kahve fincanı tabağına ters çevrilir ve oluşan sembol , şekiller yorumlanır. En çok uygulanılan fal şeklidir. Genelde fincan içinden geçen bir çizgi ile fincan ayrılır ve bakılır. Bu işte usta olanların çok başarılı olduğu söylenir.

Tarot falı ; 78 adet kart ile bakılan bir kehanet yöntemi olarak kabul edilir. Tam olarak ne zaman ortaya çıktığı bilinmemektedir. Kartların hepsinin bir anlamı vardır ve geleceğe yönelik sorular sorulabilir. Her tarot bakan kişi kendine göre yorum katabilir. En iyi fal şekli olarak ünü vardır.

El falı ; Çok eski zamanlardan bu yana bakılmaktadır. Eldeki çizgilerin hepsinin bir anlamı vardır. Hayat, sağlık, kalp gibi çizgiler üzerinden eller yorumlanır.

Fal taşları ; En klasik ve en eski fal türüdür. Kelt inancıdır. Taşlar yere bırakıldığında üstündeki sembollere göre yorumlanır. Biraz mistik ve tarihi olan fal şeklidir.

Yıldızname ; Burçlar ve yıldızlar ile bakılan çok eski bir Anadolu falıdır. Doğumunuzdan ölümünüze kadar yaşayacağınız hastalık, ölüm ve evlilik gibi konulara bakılır. Çok eski zamanlarda doğan her çocuğa baktırılırmış. Osmanlı imparatorluğu zamanında bir ilim olarak kabul edilmiştir.
3 Comments
  1. Hasan Cevapla
  2. Hicabi Cevapla
  3. Hicabi Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.