Evden yapılacak işler
Menu

Evden yapılacak işler

ev baş

Teknolojinin çok ilerlediği ve bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğu bir çağda yaşıyoruz. İnternet sayesinde, artık iletişim ve insanlara ulaşmak, iş yapmak çok kolay. Pek çok insan, internet teknolojisinin yarattığı imkanlardan yararlanıyor ve evinden çalışıyor. Peki, evden yapılacak olan işler nelerdir?

ders vermek

Ders vermek ; Eğer akademik bir kariyeriniz varsa, evinizden ders verebilirsiniz. Profesyonel olduğunuz her hangi bir konuda eve öğrencinizi çağırabilir veya internet ortamından ders verebilirsiniz.

danışmanlık

Danışmanlık ve Yaşam koçluğu ; Uzman olduğunuz konularda firmalara danışmanlık yapabilirsiniz. Pazarlama, satış veya gelişim danışmanlığı yapılabilir. İnternet ortamından konferanslar verilebilir veya planlanmış zamanlarda bir araya gelinebilir. Bu gün pek çok firma, danışmanları bünyesinde çalıştırmaktansa, dışardan uzmanlar ile çalışmayı tercih ediyor.

çevirmenlik

Çevirmenlik ; Çok iyi derecede bir lisan bilgisine sahipseniz, pek çok firmaya çevirmenlik hizmeti verebilirsiniz. Üstelik, pek çok firma yurt dışından gelen misafirler için çevirmen aramaktalar.

serbest yazarlık

Serbest yazarlık veya Editörlük ;  kaleminiz kuvvetliyse serbest yazarlık yapabilirsiniz. Özellikle, son yıllarda internet ortamında pek çok site kendine yazar aramaktadır. Her gün düzenli içerik girebileceğiniz bir kaç site ile anlaşarak, para kazanabilirsiniz. Editör olmak için, bu konuda uzman olmak gerektiğinden daha önce bu işleri yaptıysanız çalışabilirsiniz. Bu konularda internet forumlarına bir göz atın.

muhasebe

Serbest muhasebecilik ; Kapalı ortamlarda, masa başında muhasebe yapmaktan sıkıldıysanız, internet ortamından pek çok firmanın muhasebesini tutabilirsiniz.

yemek pişirmek

Yemek yapmak ; İyi yemek yapıyorsanız, evinizden pasta, kurabiye ya da yemek pişirerek firmalara, cafe ve pastanelere satış yapabilirsiniz.

el yapımı ürün satışı

El yapımı ürün satışı ; evinizden ahşap boyama, cam, resim, el işleri yapıyorsanız son günlerde internette bu ürünleri pazarlayan siteler açıldı. Bir göz atın.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.