Evde tedavi edeceğiniz sağlık sorunları
Menu

Evde tedavi edeceğiniz sağlık sorunları

hastalık baş

Şimdiye kadar karşılaştığınız her sağlık sorununda herhalde doktora gözükmediniz. Bazı, sağlık sorunlarına hemen evde çözüm sağlayabilirsiniz. İşte, evde çözebileceğiniz sağlık sorunları ;

ağız kokusu

Ağız kokusu. Ağız kokusu insanları toplumda zor duruma sokan bir rahatsızlıktır. Düzenli ağız ve diş bakımı yapmak, ağzı kokusuna engel olacaktır. Fakat, hızlı çözüm yaratmak istiyorsanız probiyotik ürün kullanmayı deneyin.

öksürük

Öksürük. Öksürüğünüz çok sık ve kuru ise hemen bir kaşık bal veya ılık süt, bal karışımı deneyin. Bal, göğsü yumuşatırken, öksürüğü de tedavi etmektedir. Fakat, gerçek balı kastediyoruz.

ishal

İshal. İshal olduğunuzda hemen muz yemelisiniz. Muzun içinde bulunana pektin ishali kestiği gibi kaybolan elektrolit dengesi sağlanmış olur. Ayrıca 1 tatlı kaşığı kahveyi bol su ile için.

burun tıkanıklığı

Burun tıkanıklığı. Çörek otunu bir miktar su içinde ısıtın ve daha sonra kurutup, ezin. Un haline gelmiş çörek otunu burnunuza çekin. Burun tıkanıklığınız hemen açılacaktır.

uykusuzluk

Uykusuzluk. Uykusuzlukta yapılacak en iyi şey ılık bir banyo alıp, 1 fincan papatya çayı içerek yatmaktır. Hemen uyuyacağınızı sizde fark edeceksiniz.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.