Evde bulunması gereken bitkisel yağlar
Menu

Evde bulunması gereken bitkisel yağlar

bitki yağı baş

Bazı bitki yağları evinizde kesinlikle bulunmalıdır. Çeşitli ağrılar, yorgunluk, romatizma ve grip gibi hastalıklarda bu yağlar ile hiç ilaç kullanmadan kendinizi tedavi edebilirsiniz. İşte evde kesinlikle bulunması gereken yağlar ;

bitki1

Çörek otu ; Çörek otu bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Mikrop, virüs ve mantarları yok eder. Vücuttan toksin atılımını yapar. Yaraları hızla iyileştirir. Çörek otu yağı ile vücuda yapılan masaj, yaraları hızla iyileştirir. Hatta saçlara bile uygulanan çörek otu yağı saçları kepekten korurken, dökülmelerin önüne geçer.

bitki2

Elma yağı ; Kuru ciltlerde ve oluşan çatlaklarda çok faydalıdır. Sivilce üzerine uygulandığında çok başarılı sonuçlar verir. Ciltte oluşan yağ dengesini korumaya yönelik çok etkilidir.

Selvi yağı ; Ayak kokusunun önüne geçer. Ayaklar yıkandıktan sonra selvi yağı ile masaj yapmak kokuyu engeller. Ayrıca diş eti kanamalarında etkilidir. Diş etlerine bu yağ ile masaj yapıldığında kanam durur.

bitki3

Zeytinyağı ; Zeytinyağı antiseptiktir. Güneşin zararlı etkilerinden korur ve serbest radikalleri etkisizleştirir. Boşaltım sistemi, mide ve bağırsaklar için bulunmaz nimettir. Ayrıca bağışıklığı onarır ve cildi pürüzsüz yapar.

Enginar yağı ; Safra kesesinin çalışmasını düzenler, karaciğer dosttur. Enginar yağı ile vücudunuzda oluşan şişlikleri, öksürüğe iyi gelir.

Masseur pouring oil on woman's belly, mid section, close-up

Isırgan yağı ; kanı temizler, soğuk algınlığı ve romatizmaya iyi gelir. Kansızlık için önerilir.

Ceviz yağı ; Saç dökülmesinin önüne geçer. Kırışıklıklara ve çatlaklara iyi gelir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.