Estetik hakkında yanlış bilinen doğrular
Menu

Estetik hakkında yanlış bilinen doğrular

estetik baş

Estetik ameliyatlar ile ilgili pek çok konuda bildiğimiz bilgiler aslında yanlıştır. Estetik cerrahi alanında epey ilerleme kaydeden ülkemiz bu aralar yurt dışından bu konuda turist çekse de bizler estetik konusunda yanlış bilgilere sahibiz. İşte, estetik hakkında yanlış bilinen doğrular;

estetik1

Estetik cerrahi uygulamaları kış ayalarında yapılmaz diye biliriz. Fakat, teknolojinin gelişmesi ile her mevsim rahatlıkla estetik operasyon yapılabiliyor.

Yaz aylarında güneş çok etkili olduğundan lazer epilasyon yaptırılmaz denilir. Çünkü, epilasyon yapılan bölgeler, güneş ışığı aldığında lekeler bırakmaktadır. Bugün üretilen 50 faktör ve üzeri olan güneş koruyucuları nedeni ile epilasyonu rahatlıkla yaptırabiliyorsunuz. Eğer tatile gidecekseniz en az 15-20 gün önce lazer epilasyon uygulaması yaptırın. Tatil dönüşü eğer yandıysanız yaklaşık 1 ay sonra epilasyona başlamakta yarar vardır.

estetik2

Liposuction uygulaması ile çok iyi kilo verebilirim ve fit kalırım diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu uygulama vücudun belirli bölgelerinde yoğunlaşmış olan yağ birikimlerini almak için yapılır. Her bünyeye uygulanamaz. Kilo vermek amaçlı hiç uygulanmaz. Liposuction uygulamasında alınacak yağ miktarı daima sınırlıdır fazla alınan yağlar ciddi sorunlara neden olabilir.

estetik3

Meme protezleri kanser yapar ve bebek bile emzirilemez denilir. Bu düşünce tamamen yanlıştır. Yapılan araştırmalarda meme büyütme operasyonu geçiren ve protez takılan kadınlarda kanser oluşma oranı çok düşük bir oran. Meme büyütme estetik operasyonunda süt kanalları ve bezlerine hiç dokunulmaz bu nedenle bebeğe süt verilmesi yani emzirmede bir problem yaşanmaz.

estetik4

Botoks tehlikeli bir zehirdir. Bu tamamen yanlıştır. Botoks, Botulinum isimli bir bakteriden labaratuar ortamında elde edilen bir ilaçtır. Bu nedenle rahatlıkla hekimler tarafından kullanılır. Hatta terleme tedavisi, migren gibi rahatsızlıklarda da kullanılmaktadır. Botoks uygulaması yaptıracaksanız önemli olan bu uygulamayı bir hekimin yapması gerekliliğidir. Botoks yüzde oluşan ince çizgileri ve mimikleri düzeltmeye yönelik kullanılır.Sonuç olarak en iyi estetik sonuç botoks ile alınabilir.

Vücudumuzda ki benler alınmamalıdır. Bu kesinlikle yanlıştır. Çünkü, benler ilerde yaşanabilecek kanser gibi hastalıklara karşı alınabilir. Tecrübeli bir cerrah tarafından benler rahatlıkla alınabilir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.