Menu

Eşim neden beni ilk günkü gibi sevmiyor

ilk günkü gibi aşk

Evliliklerin çok hızlı tükendiği bir dönemde yaşıyoruz. Evliliklerde yaşanan pek çok sorun aslında imdat sinyalleri verir fakat bu sinyalleri görmek anlamak gereklidir. Eşim ilk günkü gibi beni sevmiyor ve benimle vakit geçirmiyor diye düşünen pek çok kadın ve erkek bunun nedenlerini anlamaya çalışmadan ve tamir etmeden evliliğini bitiriyor.

Evlenmeden önce, bir ilişkiye başlamak istediğinizde kendimizi saklamak gibi bir yarış içine gireriz. Pek çoğumuz sakıncalı bulduğumuz düşünceleri ve hareketlerimizi karşımızda ki insandan saklarız. Karşımızda ki insana mümkün olduğunca iyi yönlerimizi gösterir, romantik ve kaliteli olmaya çalışırız. Karşı cinsi etkilemek uğruna kişiliğimizden ödünler verdikten sonra evlendiğimiz anda birden kendimiz oluruz. Çünkü, artık tapular alınmıştır ve uğraşacak bir şey kalmamıştır. Bu noktada şiddetli bir değişim başlar ve evlendiğiniz insanı tanıyamaz hale gelirsiniz. Eşim evlendikten sonra değişti ve bu insanı tanımıyorum sözü aslında çok doğru bir olaydır.

Evlendikten sonra yanınızda olan kişiye seni seviyorum demekten imtina eden ve ondan duygusal manada uzak duran eşler ne yazık ki boşanma ile biten evliliklere sahiptir. Evlilik içinde, birbirine karşı ilgi gösterilmezse ve sevgi hissedilmezse bir süre sonra eşler birbirlerinden uzaklaşıyor ya da aldatma eylemi başlıyor. Sen nasılsa benimsin ve sevmesem seninle evlenir miydim düşünceleri evliliği bir çıkmaza sürüklemektedir.

eşim beni eskisi gibi sevmiyor

Ünlü bir evlilik terapisti olan Dr. William Heibert, iyi gitmeyen evlilikleri kabızlığa benzetiyor. Kabızlık zamanla baş ağrısına neden olur. Ağrı kesiciler ile baş ağrılarını durdurursunuz fakat, ilaç etkisini kaybettiğinde ağrılar tekrar başlar. Önemli olan kabızlığın tedavi edilmesi ve bir daha olmaması için önlem alınmasıdır. Öncelikle evlilikte olan sorun çözümlenmeli ve sorun giderildikten sonra bir daha yaşanmaması için önlem alınmalıdır.

Eşim beni ilk günkü gibi sevmiyor diye düşünüyorsanız kesinlikle bunu karşılıklı konuşmalı ve ilişkide olan aksaklığı bulmalısınız. Karşılıklı olarak evlilikte heyecanı diri tutmalı, romantik olmalıdır. Evliliğin heyecanını kaybetmeden sürekli aşkı ayakta tutmak o kadar zor bir şey değildir. Önemli olan birbirinize vakit ayırmak ve bunun için çaba sarf etmektir. Bunu yaptığınızda evlilik monotonluktan çıkacak ve boşanma ile sonuçlanmayacaktır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.