Menu

Erkeklerin değişmeyen alışkanlıkları

erkek baş

Kadınlar için erkekler olmadan bir hayat geçemez herhalde. Ev ve günlük hayatımızda erkeklerin egemen olduğu bazı noktalar hep kavga sebebidir. Kadınlar erkeklerin bazı huylarını isteseler de değiştiremezler. İşte, erkeklerin özel hayatlarına egemen olan alışkanlıkları;

erkek1

Ev içinde başlıca sorun televizyon kumandasının erkeklerin elinde olmasıdır. Televizyon kumandasını eline geçiren erkek, istediği kanalı istediği gibi seyreder. Siz yanından uzaklaştığınızda neden benim yanımda değilsin der. Bu durumda, bırakın kumanda onun olsun ilişkinin hakimiyeti ise sizde olsun.

erkek5

Erkeklerin değiştirmekten hiç vaz geçmeyecekleri konu kesinlikle yemek alışkanlıklarıdır. Erkekler ne tarz yemek yemeyi seviyorlarsa o şekilde hayatlarına devam ederler. Örneğin fast food seven bir erkeği asla fast food’dan uzak tutamazsınız. Fakat, erkeklerin yarısından çoğu ev yemeği sever. Bu nedenle ona bol bol ev yemeği yapın. Etinde önceliği daima mutfağınızda olsun.

erkek3

Erkeklerin uyku alışkanlıkları genelde ikiye ayrılır. Erken yatan ve erken kalkanlar, geç yatan ve erken kalkanlar. Pek çok erkek hangi uyku alışkanlığına sahipse aynı alışkanlığa yanında ki kadınında uymasını isterler. Genelde hafta sonları yataktan çıkmak istemeyen ve uzun saatler uyuyan bir eşiniz ya da sevgiliniz varsa onu düzeltmeye sakın kalkışmayın. O saatlerde ilgilenecek hobiler geliştirin.

erkek4

Yakın arkadaşınız ile ilgili hiçbir konuyu erkeklere anlatmayın. Çünkü, kadınlar aralarında biri hakkında genelde yüzeysel konuşurlar ve bir süre sonra bu konuşmaları unuturlar. Fakat, erkekler arasında konuşulan konular asla unutulmaz. Bu nedenle erkekler dedikoduyu kadınlardan daha çok sever diyebiliriz.

Her kadın beraber olduğu kişinin erkek arkadaşlarından bazılarını sevmez ve ilişkisine tehtit olarak algılar. Fakat, erkekler kadınlar gibi arkadaşlarından kolay vaz geçmezler. Bu nedenle, sevmediğiniz erkek arkadaşa asla kötü davranmayın.  Sevmediğiniz kişi sizi severse, sizin hakkınızda iyi konuşacaktır.

erkek2

Moda çoğu erkek için zaman kaybından başka bir şey değildir. Eğer, sürekli olarak spor giyinen bir erkek arkadaş ya da eşiniz varsa ona kendi zevkinizde hediyeler alın. Sizin hediyeniz olduğundan giyecektir. Onu gördüğünüzde de iltifat ederek onu bu giyim tarzına alıştırmaya çalışın.

Konu ne ve nasıl olursa olsun erkekler kavga ve tartışmalarda hep kendilerinin haklı olduğunu savunurlar. Bu geleneksel bir erkek egosudur. Takıldığınız konuda tartışmak yerine, ona size yaptığını yapın. Böylece ne hissettiğinizi çok daha iyi anlayacaktır.

Son 50 Yorum
  1. zaferkimin@hotmail.com Cevapla
  2. Picardes Cevapla

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.