Erkeklerde istenmeyen tüyler ve laser epilasyon
Menu

Erkeklerde istenmeyen tüyler ve laser epilasyon

laser baş

Erkeklerde kadınlar kadar istenmeyen tüy problemi yaşayabiliyorlar. Boyun çevresindeki sakallar gömlek yakaları ile tahriş olur, yaz aylarında çoğu erkek sırtlarında olan tüyler nedeni ile denize girmek istemez. Bu nedenle çoğu erkek, laser epilasyon uygulamaları yaptırmakta ve tüylerden sonsuza kadar kurtulmaktadır.

laser1

Laser epilasyon nedir ? Laser epilasyonda kullanılan laser ışığının dalgası ciltte melamin pigmenti tarafından emilir. Soğutma işlemi yapılarak cilde verilen laser ışığının ısısı kıl kökünü yakarak yok etmektedir. Bu noktada önemli olan şey, dalga boyunun gücünü iyi ayarlamaktır. Az ışık verilirse kıl kökleri tahrip olmayacak ve tekrar kıl üretecektir. Çok ışık verilirse, ciltte yanıklar oluşacak ve kalıcı hasar olacaktır. Bu nedenle bu konuda profesyonel ve doktor kontrolünde uygulanmalıdır.

laser2

Laser epilasyon kime uygulanmalıdır? ergenlik çağına girmiş ve koyu renk tüyleri ve sakalları olan herkese uygulanabilmektedir.  Tüylerin rengi eğer açıksa melamin pigmenti az olduğundan yeterince emilmeyecektir. Gözler korunarak cildin her bölgesine rahatlıkla uygulanabilir.

laser3

Laser epilasyon kimlere uygulanmamalıdır? Gri ve beyaz saçlı hastalar, hassas cilt yapısı olanlar, alerjik bünyeliler,  albino hastası olanlar, yakın zamanda güneşlenmiş ve cilt rengi değişmiş olanlar, ışığa karşı hassaslaşılan ilaç kullananlara laser epilasyon uygulanmaz.

laser4

Laser epilasyon hangi sıklıkta ve nasıl uygulanır ? 4 ila 8 hafta arası uygulanır. Tek seansta kıl köklerinden kurtulunmaz çünkü bütün kıl kökleri aynı sürede uzamaz. Uygulama sonrası, güneşe çıkılmaz bu nedenle en iyi uygulama zamanı kış ve ilkbahar aylarıdır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.