Erkek ne yapsın
Menu

Erkek ne yapsın

erkek baş

Erkekler, daha doğduğu ilk andan itibaren kadınlardan ayrılırlar. Kızlara doğum sonrası pembe, erkeklere ise mavi renk kıyafetler giydirilir. Ama hiç kimse bunun nedenini sormaz. Neden kızlar tatlı ve pastel bir ton olan pembeyi kullanır da, soğuk ve ciddi bir renk olan mavi erkeklerindir? Çünkü, erkek ciddi olmalıdır.

Overload

Erkekler ağlamaz. Neden? erkek de kadın gibi duygusal değil midir? Erkek de kadın gibi üzüldüğünde, mutlu olduğunda, kötü olaylar yaşadığında hatta birini kaybettiğinde ağlamaz mı? Kadınların duyguları varda, erkeklerin yok mu?  Daha çok küçük yaşlardan itibaren, annelerimiz, ağlama ! erkek ağlamaz! diye bizi yetiştirdiğinden, ağlamak erkeklik kitabında zayıflık olarak kabul edilir. Hatta ağlayan erkeklere farklı gözle bakan bir milletizdir.

erkek2

Erkekler dedikodu yapmazlar. Kadınlar, dedikodu yaparak kendilerini rahatlatırlar. Sizinle yaşadıkları sıkıntıları kadın arkadaşlarına ve komşularına anlatırlar. hatta, cinsel sorunlarını bile paylaşan kadınlar vardır. Erkeklerin bunu yapmaları yanlış kabul edilir. sabah,işe gittiğinizde çalışma arkadaşınıza gece eşinizle yaşadıklarınız anlatamazsınız veya eşinizin, kayınvalidenizin size söylediklerini, kavgaları anlatsanız erkek arkadaşlarınız arasında alay konusu olabilirsiniz.

erkek3

Erkekler çok fazla konuşmazlar. Ne yapsınlar? Bütün gün çalış, akşama bütün gün evde oturan eşin yaptıklarını dinle. Kafanız zaten bir dünya olmuş, fiziksel yorgunluk da cabası. Ondan sonra da konuşmuyor damgası ye!

erkek4

Daha doğuştan sert ve güçlü imajına yerleştirilen erkek, bu dengeleri kurmak için hayatı boyunca uğraşır durur. Bu nedenle kadınlara çok iş düşer. Eşinize ve sevgilinize hoşgörülü olun ve sırtında ki yükü bir nebze olsun sırtlanın. Ne de olsa hayat müşterek değil mi?




Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.