Erkek bakımı için öneriler
Menu

Erkek bakımı için öneriler

bakımbaş

Artık erkekler kadınlar kadar kendilerine bakıyorlar. Daha güzel bir görünüm için cilt bakımından estetik operasyonlara kadar kendileri ile uğraşıyorlar. Erkeklerde bakımın bir kaç püf noktasını bizde verelim istedik. İşte, erkek bakım önerileri ;

bakım1

Tıraş sonrası kullanılan kolonya, tıraş jelleri ve çeşitli tıraş kremleri ciltte incelmeye neden oluyor ve ciddi hasarlar oluşuyor. Bu ürünleri kullanmak zorundaysanız bile, cildinize uygun bir nemlendirici krem kesinlikle alın. İlerleyen yaşlarda, sert ve buruşuk bir görünümden sizi ancak bu nemlendiriciler koruyacaktır.

bakım2

Her sabah düzenli bir şekilde tıraş oluyorsanız kesinlikle tıraş fırçası  kullanın. Tıraş fırçası bir nevi peeling görevi görecek ve ölü deriyi temizleyecektir. Ayrıca, tıraş sonrası papatya çayını losyon olarak kullanmayı deneyin. Cildiniz daha esnek ve canlı olacaktır.

bakım3

Sırt, ense, boyun ve yüzünüzdeki kıllar sizi çok rahatsız ediyorsa epilasyon yaptırarak, sonsuza kadar bu kıllardan kurtulabilirsiniz. Epilasyonu kış aylarında yaptırmakta fayda vardır. Ayrıca, ayaklar ve kol altlarınızda ki,  kokulardan rahatsızsanız botoks uygulaması ile yakalaşık 6 aylık periyotlar ile kokudan kurtulabilirsiniz.

bakım4

Erkek cilt yapısı kadınlara göre daha yağlıdır. Yaklaşık 50’li yaşlara gelen erkekler bu nedenle kadınlara göre daha az kırışıklığa sahiptir. Yağlı ciltler kolay kırışmazlar fakat, ciltte zamanla derin ve kalın kırışıklıklar oluşur. Bu nedenle, cilt maskesi kullanmanın faydası vardır.

bakım5

Erkeklerde en büyük sorun olan saç dökülmesine karşı, saçı besleyen badem yağı ve bepanten serum karıştırılarak maske uygulamaları yapılabilir. Bunun dışında ph oranı düşük şampuanlar kullanılabilir. Şampuanınızın içine ekleyeceğiniz çam terebentin yağı ile dökülme frenlenebilir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.