Erkeği çıldırtan nedenler
Menu

Erkeği çıldırtan nedenler

çıldır erkek

Erkeği çıldırtan nedenler

Daha doğar doğmaz hemen bir cinsiyet ayrımı yapılır. Kızlara renklerin en güzeli olan şeker rengi pembe kıyafetler giydirilir. Erkeklere ise soğuk ve ciddi bir ton olan mavi giydirilir. Bir çocuk mağazasına gittiğinizde kızlar için tüm dükkan süslü püslü cicili ve rengarenk kıyafetler ile doludur. Erkek çocuklarına bir reyon bırakırlar ve bu reyonda en ciddi tonlar vardır.

Büyüdüğümüz yıllarda başlayan bu ayrım zamanla daha da ciddileşir ve erkek çocuk olmanın kuralları vardır. Erkekler ağlamazlar, annelerine düşkün olamazlar, korkmazlar ve aileyi bakacak, para kazanacaklardır. Hatta bu o kadar ileriye gider ki, mutlu gözüken ve neşeli, ağlayan erkeklere gereksiz yakıştırmalar bile yaparlar. Ne yazık ki hayatta dik durma rolü belirli kurallar ile erkeğin sırtına bebeklikten itibaren yüklenir. Zaman içinde bu kurallar altında ezilen pek çok erkek psikolojisini bozar ve hayattan zevk almamaya başlar. Bir erkek, sabah işine gider kimseye evi ile ilgili hiçbir şey anlatamaz. Çünkü erkekler, eşleri, sevgilileri hakkında arkadaşlarına dedikodu yapamazlar. Hiçbir erkeğe başka bir erkek karısı ile yaşadığı sıkıntısını, sorununu anlatmak istemez. Fakat, kadınlar arasında durum biraz farklıdır. Kadın yakın kız arkadaşları ile en mahrem konuları bile paylaşır, dert anlatır ve yorum alır. Rahatlar veya kendini psikolojisini rahatlatır. Dünya genelinde yapılan araştırmalarda erkeklerin çıldırdıkları nedenler şunlardır;

Aile içinde para kazanının tek erkek olması erkeklerin delirme nedenlerinden. Erkeğe bu konuda yardımcı olan bir eş ya da sevgili yoksa erkek zamanla para ve yaşam arasında sıkışıyor. Özellikle çok harcayan ve hiç tasarruf etmeyen bir kadınla birlikte olan erkek zamanla çıldırıyor. Yorgunluğun anlaşılmaması başlıca sorunlardan. Tüm gün çeşitli stresler yaşayan ve yorgun olan erkek, eve gidince dinlenmek ve yorgunluğu atmak ister. Ev içinde dinlenme şansının olmaması zamanla erkeği bunaltıyor ve evden soğutuyor. Konuşamamak. Birlikte olduğu insanla sıkıntıları paylaşamamak ve tek başına kendi içinde çözümlemeye gitmek erkekleri bir süre sonra delirtiyor. Cinsel birlikteliği istemeyen ve sürekli başı ağrıyan kadınlar zamanla erkeğin bunalmasına neden oluyor. Erkekler dışarıda başka kadınlar ile birlikte olmak istiyor.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.