En sık yapılan diyet hataları
Menu

En sık yapılan diyet hataları

baş

Diyet konusunda hepimiz kulaktan dolma alışkanlıklara sahibiz. Bir arkadaşımız bir zayıflama hapı kullanıyorsa hemen alıp, kendimizde kullanmaya başlıyoruz. Doktorun  diyet reçetesi yazdığı arkadaşlarımızın reçetelerini kullanıyoruz. Oysa her metabolzimaya göre yazılan bu reçeteler bizleri daha da şişmanlatmakta hatta son yıllarda zayıflama hapları, tozları yüzünden pek çok kişi de hayatını kaybetmektedir. İşte, en sık yapılan diyet hataları ;

şokkk

Şok diyet uygulamak. Şok diyetler, metabolizmayı bozuyor. Üstelik, bağışıklık sistemi çöküyor, beyin kanaması, kalp krizini tetikliyor, felç riski artıyor. Bu nedenle asla bu diyetleri uygulamayın.

uzun diyet

Uzun süren diyetler; Yapılan araştırmalarda uzun süren diyetler daha fazla kilo almanızı sağlıyor. Diyetin amacı sağlıklı ve kilo almayacak şekilde yeme alışkanlığı kazanmanızdır. Bu nedenle uzun süren kalori diyetleri tehlikeli bir şekilde kilonuzu arttırır.

açç

Açlık diyetleri ; Yaklaşık 1 hafta veya 2-3 gün  süren neredeyse aç kalınan diyetler, metabolizmanızda hasar yaratacaktır. Asla uygulamayınız.

tek tip

Tek yön diyetleri ; Sadece süt, elma ve benzeri tek gıda alımı ile yapılan 2-3 günlük diyetlerden dolayı pek çok insan hastalanmakta ve tedavi görmektedir.

zayıflama hapları

Zayıflama hapları ve tozları ; Zayıflama haplarının içinde kullanılan maddelerin ne olduğunu henüz hiç kimse bilmiyor. Üstelik, Sağlık Bakanlığımız şiddetle onay vermediğini ve bu hapların kaçak olduğunu söylüyor. Son yıllarda pek çok insanımız kalp krizi, böbrek iflası yaşadığı gibi pek çok kişi de hayatını kaybetmiştir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.