En pahalı güneş enerjili evler
Menu

En pahalı güneş enerjili evler

güneş enerjili evler

Enerji tasarrufundaki en son trend güneş enerji teknolojileridir.Petrol gibi doğal enerji kaynaklarının azalması yeşil enerji ile ilgili yeniliklere yol açmıştır. Güneş enerjisi panelleri ve hücreleri güneş’in enerjisini emerek çalışır. Fotovoltaik sistemlerin kurulu olduğu evlerde elektrik enerjisi bunlardan sağlanmaktadır. İşte, en pahalı güneş enerjili evler;

mallorca güneş enerjili villa

1. Villa – Mallorca, İspanya: 77 Milyon Dolar: Mayorka ya da Mallorca, Akdeniz’in en önemli turizm cennetlerinden biridir. Belear adası da buranın en büyük adasıdır. Burada bulunan 6.450 metrekare kullanım alanlı, beş yatak odalı, beş banyolu bu villada 7,7 milyon dolarlık güneş enerji panelleri ile desteklenmektedir.

villa belvedere güneş enerjili

2. Villa Belvedere – San Francisco, CA: 45 Milyon Dolar: San Francisco sahilinde bulunan bu villa 15.500 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş, altı yatak odası ve 9 banyosu olan muhteşem bir villa. Yerden ısıtma sistemi ve sıcak kullanım suyu için güneş panellerinden yararlanılmaktadır. Villada toksik olmayan malzeme ve boyalar kullanılmıştır.

new jersey güneş enerjili ev

3. Taş Konak – Saddle River, NewJersey: 19 Milyon Dolar: Bu 19 milyon dolarlık Fransız stili taş konak25 bin metrekarelik bir alan üzerinde 4,500 metrekarelik bir yaşam alanına sahiptir. Evin en çarpıcı özelliği ana salon bölümünde yer alan kapalı yüzme havuzudur. Bu konak neredeyse sadece güneş enerjisi ve jeotermal enerji ile desteklenmektedir.

florida güneş enerjili ev

4. Acqua Liana – Manalapan Sahili Filorida: 15 Milyon Dolar: 15 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan bu ev, Florida’nın en lüks eko evlerinden biri olarak ün sahibidir. Güneş panelleri ile yüzde 70 oranında enerji ihtiyacı karşılanmaktadır.

californiya güneş enerjili ev

5. 1525 Blue Jay Way, Güney Kaliforniya: 12.95 Milyon Dolar: Lori Dennis İç Mimarlık firmasının kurucusu, sürdürülebilir enerji konusunda ve üst düzey lüks tasarımları konusunda uzman Lori Dennis tarafından tasarlanmıştır. Yeşil enerjili bu evin zemin ısıtmaları ve kullanım suyu güneş enerjisi panelleri sayesinde desteklenmektedir.

güneş enerjili ev kiawah adası

6. 109 Flyway Drive Kiawah Adası, South Carolina: 11 Milyon Dolar: Dış cephesi Korint taşından olan bu Fransız stili konak, 25 bin metrekarelik bir alanda kurulmuştur. Bu evin  neredeyse tüm enerji ihtiyacı güneş enerjisi ve jeotermal enerji ile karşılanmaktadır.

tiburon ranch house

7. Tiburon, California Çiftlik Evi: 5.8 Million Dolar: 2002 yılında inşa edilen bu çiftlik evinde çevre dostu malzemeler kullanılmıştır. Çevre dostu malzemelerin yatırım maliyetleri pahalı olsa da sağladığı enerji tasarrufu ile hızlı bir şekilde amorti edeceği kesin. Özellikle enerji elde etmek için kullanılan güneş enerjisi panelleri bu yüksek yatırım maliyetlerinin ilk sırasında gelmektedir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.