En iyi gişe hasılatı yapan aile filmleri
Menu

En iyi gişe hasılatı yapan aile filmleri

aile filmleri

Disney 2013 yılında ahlaki değerlere ve aile yapısına destek için çok daha fazla aile filmi çekmeye karar almıştır. Aslında aile filmleri geçen yıllarda çok başarılı olmuş ve çok iyi gişe hasılatı yapmıştır. Animasyon ya da film olarak çevrilen bu filmler dikkat çekici konuları ile dünyanın ilgisini, çekmiştir. İşte, en iyi gişe hasılatı yapan aile filmleri ;

wall-e filmi

Wall-E, 180 milyon dolar maliyet ;

2008 yılında vizyona giren film, çevresel atıklar, din ve dostluk konularında robotları ele almıştır. Film kendi içinde pek çok konuya dikkat çekmiştir. Bütün ailenin rahatlıkla izleyeceği bu film, gişede 270 milyon dolar ciro yapmıştır.

altın pusula

Altın Pusula, 180 milyon dolar maliyet;

Bir genç kız, evrenin sırlarını ortaya çıkarmak için savaş verir. Fantezi, macera kabul edilen film, bazı tartışmalara neden olmuştur. Aslında hikaye, Katolik kaynaklıdır. Bazı din karşıtları filmi uzun süre protesto etse de, çok iyi ciro yapmıştır. 370 milyon dolar hasılatı vardır.

arabalar 2 filmi

Cars 2, 200 milyon dolar maliyet ;

2006 yılına kadar ilk film çok ağır eleştiriler almıştır. Ama çocuklar tarafından çok beğenilmiştir. Bu film sonrası pek çok video oyunu da ortaya çıkmıştır. Gişede 560 milyon dolar hasılat yapmıştır.

toy story 3 filmi

Toy Story 3, 200 milyon dolar bütçe ;

Buzz, Woody gibi pek çok oyuncağın eğlenceli macerasıdır. 3. kez çevrilmesi, diğer iki filmin gişe başarısı ve çok sevilmeleridir. Andy’nin üniversite için ayrılması ile bir kreşe bağışlanan oyuncakların durumunu anlatır. BBS en iyi film üçlemesi olarak sık bir şekilde yer alan film, gişede 1 milyar dolar ciro yapmıştır.

tangled filmi

Rapunzel, 260 milyon dolar bütçe ;

Animasyon olan ve eski masal Rapunzel hikayesine dayanan bir filmdir. Film, çok başarılı olarak bulunmuş ve gişede 600 milyon dolar ciro yapmıştır. Müzikal bir bilgisayar animasyonudur.