En iyi 5 Stephen King filmi
Menu

En iyi 5 Stephen King filmi

77827386ML009_Fujifilm_Vaul

Stephen King Amerikan sineması için çok önemli bir yazardır. 1978 yılından bu yana kitapları senaryolaştırılır. Her sene iki ya da üç dizisi yayına girer. Fakat kitaplarından filme aktarılan bazı eserleri klasikleşmiştir. İşte, en iyi 5 Stephan King uyarlaması ;

green mile

Yeşil Yol ; Duygusal ve hümanist bir yaklaşımla yazılan bu kitap 1999 yılında gösterime girdiğinde gişe rekorları kırmıştır. Tom Hanks ve Michael Clarke Duncan’ın başrollerini paylaştığı film, pek çok ödülde almıştır. gelmiş geçmiş en iyi Stephen King filmi kabul edilir.

the mist

Sis, The Mist ; Kısa bir hikaye şeklinde yazılan bu konu filme çevrildiğinde pek tutmasa da kayda değer bir tarzı vardır. Konunun enteresanlığı ve tarzı ile seyredilmeye değerdir. Bu nedenle listenin 2. sırasındadır.

misery

Misery, Ölüm Kitabı ; Fanatizm noktasında bir hayranlığın neden olduğu korkunç bir gerilim filmidir. Baş rolde oynayan Katy Bates rolü ile tam bir uyum sağlamış ve ortaya tam bir korku gerilim türü film çıkmıştır.

the shining

The Shining, Cinnet ;Jack Nicholson’un filmin başında başlayan delilik halleri filmin sonlarına doğru doruk noktasına ulaşmıştır. Bu nedenle dünyanın en iyi gerilim filmleri arasına giren bu yapım Stanley Kubrick’in tek korku filmidir.

pet sematary

Pet Sematary, Hayvan Mezarlığı ;  İkinci sınıf oyuncularla ortaya çıkan bir şahaserdir. Bu film ve kitap uzun yıllar aklımızdan konu olarak çıkmamıştır. Ölen ve geriye zombi ve vahşi olarak geri gelen bir ailenin garip ve kokutucu hikayesidir. Garip olan filmi seyreden herkesin bazı sahneleri hiç unutmadan hatırlamasıdır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.