Menu

En iyi 10 zombi filmi

Son yıllarda özellikle zombi filmleri çok beğeniliyor ve aranıyor.En iyi zombi filmlerini derleyelim istedik, işte günümüze kadar çevrilmiş en iyi 10 zombi filmi;

1 – I am Legend ; En iyi zombi filmleri arasında 1 numara kabul edilen film, insanoğlunun yayılan bir virüs ile zombilere dönüşmesi ile başlıyor. Bir doktor olan Will Smith, insanlığı kurtarmak için bir aşı geliştirme çalışmalarındadır.

2 – 28 gün sonra; Bir virüs 28 gün içinde tüm dünyayı etkiler mi? İnsanlığın yok oluşu ve zombilerin varlığı.

3 – Zombilerin şafağı ; Zombiler ile ilgili çevrilmiş ilk romantik komediyi mutlaka seyredin.

4 – Ölülerin Şafağı ;  Bir virüs ile insanlar yavaş yavaş zombilere dönüşmeye başlar. Bir grup insan bir alışveriş merkezine sığınır. Fakat zombiler etrafı sarmıştır. Bir ölüm kalım savaşı başlar.

5 – Brain Dead; Korku ve komadinin bir arada olduğu bu filmi zombi filmlerini sevenler kaçırmamalıdır. Zombilere asla güvenme, filmin ana fikridir.

6 – Yaşayan Ölülerin Gecesi; Küçük bir bütçe ile çekilen film, korku filmlerinin en etkili olanlarından kabul edilir.

7 – Planet Terror; Bir kasabada oluşan patlama ile insanlar zombilere dönüşmeye başlar. Hastalanmayanlar ile zombiler arasındaki müthiş mücadeleyi anlatan filmin sahneleri ve özel efektleri göz kamaştırıcıdır.

8 – Ölülerin Şafağı 2; 1. film ile alakası olmayan fakat devam olarak kabul edilen film, dikkat çekicidir. Zombi ve onlardan kurtulmak isteyenler arasındaki heyecanlı macera.

9 – Resident Evil; Seri şeklinde çevrilen film, bir firmanın yaydığı virüs sayesinde insanların zombilere dönmesini anlatmaktadır. Seri olarak listeye girmektedir.

10 – Fido; Zombiler bizimle birlikte normal bir hayat yaşayabilir mi? Komedi olan bu zombi filmini mutlaka seyredin.

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.