En iyi 10 zombi filmi
Menu

En iyi 10 zombi filmi

Son yıllarda özellikle zombi filmleri çok beğeniliyor ve aranıyor.En iyi zombi filmlerini derleyelim istedik, işte günümüze kadar çevrilmiş en iyi 10 zombi filmi;

1 – I am Legend ; En iyi zombi filmleri arasında 1 numara kabul edilen film, insanoğlunun yayılan bir virüs ile zombilere dönüşmesi ile başlıyor. Bir doktor olan Will Smith, insanlığı kurtarmak için bir aşı geliştirme çalışmalarındadır.

2 – 28 gün sonra; Bir virüs 28 gün içinde tüm dünyayı etkiler mi? İnsanlığın yok oluşu ve zombilerin varlığı.

3 – Zombilerin şafağı ; Zombiler ile ilgili çevrilmiş ilk romantik komediyi mutlaka seyredin.

4 – Ölülerin Şafağı ;  Bir virüs ile insanlar yavaş yavaş zombilere dönüşmeye başlar. Bir grup insan bir alışveriş merkezine sığınır. Fakat zombiler etrafı sarmıştır. Bir ölüm kalım savaşı başlar.

5 – Brain Dead; Korku ve komadinin bir arada olduğu bu filmi zombi filmlerini sevenler kaçırmamalıdır. Zombilere asla güvenme, filmin ana fikridir.

6 – Yaşayan Ölülerin Gecesi; Küçük bir bütçe ile çekilen film, korku filmlerinin en etkili olanlarından kabul edilir.

7 – Planet Terror; Bir kasabada oluşan patlama ile insanlar zombilere dönüşmeye başlar. Hastalanmayanlar ile zombiler arasındaki müthiş mücadeleyi anlatan filmin sahneleri ve özel efektleri göz kamaştırıcıdır.

8 – Ölülerin Şafağı 2; 1. film ile alakası olmayan fakat devam olarak kabul edilen film, dikkat çekicidir. Zombi ve onlardan kurtulmak isteyenler arasındaki heyecanlı macera.

9 – Resident Evil; Seri şeklinde çevrilen film, bir firmanın yaydığı virüs sayesinde insanların zombilere dönmesini anlatmaktadır. Seri olarak listeye girmektedir.

10 – Fido; Zombiler bizimle birlikte normal bir hayat yaşayabilir mi? Komedi olan bu zombi filmini mutlaka seyredin.

 
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.