En fazla yağ yaktıran sporlar
Menu

En fazla yağ yaktıran sporlar

spor

Pek çok spor türü sağlığımız ve kilo vermek için uygulanır.Fakat bu sporlardan bazıları ciddi manada yağ yakmanızı sağlar. İşte, en fazla yağ yaktıran sporlar ;

ip atlama

İp atlamak ; Her gün düzenli ip atlamak ciddi manada yağ yakmanızı sağlar. Çünkü, yaklaşık yarım saatte 340 kalori yakarsınız. İp atlarken yarar sağlaması için,ayaklarınızı hafif ayırın vücudunuza dik tutarak sıçrayın. Daha sonra tek ayak veya çift ayak gibi sürekli bir tempoda atlayın.

dans etmek

Dans etmek ; Yaklaşık olarak yarım saatte 220 kalori yakmanızı sağlar. Metabolizmayı hızlandırması ve pozitif enerji vermesi nedeniyle çok fazla tercih edilir. Temposu yüksek şarkı seçmek ve kollar dahil tüm bedeni müziğin ritmine bırakmak gereklidir.

yürümek

Tempolu yürüyüş ; 30 dakikada 170-175 kalori yakarsınız. Yürüyüş ile kilo vermek için tempolu ve gövde dik konumda kollar dahil yürümek gereklidir. Önce topuklar ile yere basılmalı daha sonra parmaklar yere değmelidir.

tenis

Tenis ; Yarım saatlik bir tenis maçı size yaklaşık olarak 275 kalori yaktırır. İlla ki bir tenis kortunda çalışmak zorunda değilsiniz. Bir açık alanda tenis raketi ve topla vuruşlar yaparak topu karşılayın.

paten kaymak

Paten kaymak ;30 dakika kadar paten kaymak 425 kalori yakmanızı sağlar. Bu nedenle paten kaymak en iyi egzersiz olarak kabul edilir. Sabit bir tempoda ve hızlı yapmak yağ yakımını hızlandırır. 
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.