En çok konuşulan kıyamet senaryoları
Menu

En çok konuşulan kıyamet senaryoları

Yıllardır dünya üzerine kıyamet senaryoları yapılır. Bunlardan hepsine bir de gün verilir fakat günü geldiğinde kıyamet kopmaz. Doğal kaynakları tükettiğimiz, ozon tabakasını deldiğimiz doğrudur. Kıyametin gelmesine ne kadar var bilmiyoruz ama dünyanın en popüler kıyamet senaryolarını derledik;

Göktaşları ; yaklaşık 1 km. büyüklüğünde bir göktaşı dünyaya çarparsa 50 megatonluk bir atom bombası etkisi yapacaktır. Araştırmacılar böyle bir etki ile dünyada iklimlerin değişeceğini, yangınlar, depremler, tsunamiler olacağını ve insan ırkının öleceğini söylüyorlar. Uzayda yörüngesinden sapmayan fakat bize çok yakın geçen binlerce, milyonlarca göktaşı var. uzmanlar, birinin bize çarpma olasılığının çok da düşük olmadığını söylüyorlar.

Manyetik kutup değişikliği ; Pusulanın ibresi kuzey yerine güneyi gösterdiğinde manyetik alanlarda değişiklik tam olmuş demektir. Dünyanın manyetik alanı bizi ışınlardan ve manyetik dalgalardan korumaktadır. Ayrıca, balıklar ve hayvanlar, sular manyetik alana göre yön bulmaktalar. Bazı uzmanlar bu alanın değişimine hızla başlandığını söylüyor. 1 milyon yılda bir 5000 yıllık bir süreçte manyetik alanın dünyamızda değiştiğini söyleyen uzmanlar, zararlı ışınların bu süreçte daha fazla yeryüzüne geleceğini söylüyor. Böylece genetik mutasyon ve kanser vakkaları artacak, iklimler değişecektir.

Marduk gezegeni ; Söylenene göre dünyadan 36 milyar kilometre uzaklıkta ve dünyanın 4 katı büyüklüğünde olan Marduk gezegeni dünyaya çarparak, kıyameti getirecektir. Hatta söylenene göre, Nuh tufanıda bu sebeple olmuştur. Bu gezxegenin dünyaya çarpması bir döngüdür. Uzmanar ve Nasa böyle bir gezegenin olmadığını üstüne basa basa söylemektedir.

Gezegenlerin bir hizaya gelmesi ; 21 Aralık senaryolarındandır. Bütün gezegenler bir hizaya gelerek, dünyada çekim etkisi yaratacak diye düşünülmüştür.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.