Ekstrem tatiller
Menu

Ekstrem tatiller

ekstrem tatil

Tatil zamanı geldi hepimiz nerede nasıl tatil yapalım diye düşünüyoruz. Tatil deyince aklımıza deniz, kum ve şezlong geliyor. Fakat, bazı insanlar tatil deyince dinlenmek değil, eğlenmek için tatil düşüncesindeler. İşte, eğlenceli ve macera dolu tatil seçenekleri ;

bunge jumping

Makao, Bungee Jumping ;

233 metrelik ve 61 katlı bir binadan yani Macau Tower’den Bungee Jumping yapmak için gerçekten cesaretinizin olması gerekiyor. Yere yaklaşık  200 kilometre hızla,  5 sn. içinde iniyorsunuz ve bu olay için ödediğiniz bedel, 320 dolar. Atlamaya cesaretiniz yoksa kulenin kenarlarında yürüyüş yapabilirsiniz bu yürüyüşe Skywalk denilmektedir.

norveç

Norveç, Longboarding ;

Longboarding, yokuş aşağı kaykay ile yapılan bir spor dalıdır. Kaykay meraklıları için gerçekten son yıllarda çok popülerdir. Kent alanlarında bu sporu yapmak gerçekten zordur genelde açık alanlar ve virajlı olan yerler tercih edilir. Norveç’te, Troll isimli yol bu konuda çok beğenilen bir noktadır. Çünkü yolun yaklaşık 11 adet keskin virajı vardır.

afrika

Afrika, Skydiving ;

Dünyanın en ekstrem sporu kabul edilen Skydiving, heyecan arayanlar için bulunmaz bir adrenalin kaynağıdır. Özellikle, Viktorya şelalesi bu sporu yapmak isteyenlerin ortak noktasıdır. Paraşütçüler, Viktorya şelalesi üstünde yükselir ve ardından bir sıçrama yaparak inmeye başlar.

maksika

Meksika, Shark dalışı ;

Derin mavi denizde en ölümcül katiller ile yakın ve kişisel bir bağlantı kurmak için köpekbalığı dalışı yapılmaktadır. Isla Guadalupe kıyıları beyaz köpekbalıklarının en fazla olduğu yerlerdir. Güvenli bir kafesin içine girdikten sonra bu köpekbalıklarının arasına sizi indiriyorlar böylece bu hayvanları yakından tanıyorsunuz.

dubai

Dubai, BAE Base Jumping ;

Sırtınızda bir paraşüt ile dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa kulesinden atladığınızı düşünün. 2014 yılının başında bu kulenin üstüne bir 500 metrelik platform daha eklenerek, Fransız Base Jumping uzmanları Fred Fugen ve Vince Reffett atlayarak Guinness Dünya Rekoru kırdılar.

nepal

Nepal, Buz Tırmanışı ;

2.200 kişiden fazlası dünyanın bu zirvesine tırmandı ama yaklaşık 200 kişi bu işi yaparken hayatını kaybetti. Everest dağına tırmanmak dağcılar için bir macera ve zevktir. Bu yılın başında 16 dağcı çığ ile hayatını kaybetti. Her yıl kılavuzlar yeni yollar bulmak için bu dağda uğraşır. Khumbu Buz çağlayanı tırmanış için en tehlikeli yoldur. Yüzlerce maceracı bu yolu kullanarak dağa tırmanmaya çalışıyor.
One Response
  1. Mehmet Hayır ŞEHİT Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.