Dünyanın ünlü kara dulları
Menu

Dünyanın ünlü kara dulları

kara dullar

Kara Dul deyimi, romantik bir şekilde aşık olduğu erkeği vahşice öldüren kadınlar için söylenir. Normalde çiftleştikten sonra eşini parçalara bölerek öldürüp yiyen bir örümcek türü vardır. Bu örümceklere kara dul denilir. İşte, dünyanın ünlü kara dulları ;

betty lou

Betty Lou ;

1972 yılında Betty Lou eşi Bill Lane’ni silahla yaralamaktan suçlu bulundu. Bundan tam 13 yıl sonra evini arka bahçesinde Jimmy Don ve Doyle Barker isimli eski iki kocasının parçalanmış organları gömülü şekilde bulundu. Bu iki eski eşi öldürmekten ölüm cezası alan kadın, eşleri tarafından istismar edildiğini söyledi. 62 yaşında 2000 yılında Betty Lou idam edildi.

judias

Judy V. Buenoano ;

Judy, 1971 yılında eşi, James Gaodyear’ı arsenik ile zehirleyerek öldürdü. Daha sonra, 19 yaşında ki oğlu Michaeli arsenik ile zehirledi. 1883 yılında, iki kez nişanlısını arsenik vererek öldürmeye çalıştı. Nişanlı polise gitti, ve yapılan araştırmalarda eşi ve oğlunu öldürdüğü ortaya çıktı. Kadının 4 kişiyi zehirleyerek öldürdüğü ortaya çıkınca tutuklandı ve 1998 yılında elektrikli sandalye ile idam edildi.

blanche

Blanche Taylor;

19 yaşında evlenen Blanche, babasının bakımını üstlenmiştir. Fakat adam aniden öldü. Kalp yetmezliğinden öldüğü düşünüldü. Daha sonra annesi 1970 yılında öldü. Üstüne eşi, Moore’de öldü. Kadın, Raymond Reid ile çıkmaya başladı. 1986 yılında Raymond öldü, 1989 yılında evlendiği peder’de ölünce şüpheler Blanche üstünde toplandı. Yapılan incelemelerde annesi ve babası dahil bu dört kişide yüksek miktarda arsenik bulundu. Blanche idam cezasına çarptırıldı. Henüz ceza yerine getirilmemiştir.

marie

Marie Becker ;

Marie becker tam manası ile bir kara duldur. 1930 yılında Charles Becker ile evlendi. O arada Lambert Beyer isimli bir adam ile aşk yaşadı. Charles yani eşi ölünce ona ciddi miras bıraktı. Becker, bu noktadan sonra kiminle olduysa o öldü. En son, parası bitince, yaşlılara bakım hizmeti vermeye başladı. Bir arkadaşı evinde zehir olduğunu söyleyerek onu ihbar ettiğinde ortaya çıkan cinayet sayısı 10 kişiydi. Fakat, şüphelenilen en az 20 kişi vardı.  Becker, 10 kişiyi öldürmekten ölüm cezası aldı. İki yıl sonra cezaevinde öldü.

nanie

Nannie Doss ;

1921 yılında 16 yaşındayken evlenen kadın, dört kız çocuk dünyaya getirdi. 1927 yılında çocukları gizemli hastalıklar ile öldü. 1929 yılında Robert Frank ile evlendi.  Robert iki torunu ile 1945 yılında öldü. 1947 yılında Doss Lanning ile evlendi. 1950 yılında adam, annesi ve kız kardeşi öldü. 1953 yılında evlendiği Sam Doss isimli beşinci koca ölünce cesede otopsi yapıldı. Arsenik ile zehirlendiği ortaya çıktı. Kadın, soruşturmada eşlerini, çocuklarını öldürdüğünü kabul etti. Yaklaşık 11 kişiyi öldürmekten idam cezası aldı. 1965 yılında hapishanede öldü.

marie Becker

Marie Besnard ;

Fransa2nın en büyük kara dulu olarak bilinen kadın ilk eşini 1927 yılında öldürdü. Dah sonra leon Besnard ile evlendi birkaç ay içinde adam öldü. Leon’un annesinin evine taşındı, Leon’un annesi ve kardeşi öldü. Bu uzun yıllar boyunca devam etti. 13 adet cinayetten tutuklandı. 1980 yılında ölünceye kadar hapisteydi.

amy

Amy Archer-Gilligan ;

1907-1917 yıllları arasında bir huzurevinde çalışan kadın, 1910 yılında ilk eşini, 1913 yılında ikinci eşini kaybetti. Bu arada çalıştığı huzur evinde insanlar çok hızlı ölmeye başladı. Bir araştırma açıldı. Polis tarafından huzurevi bahçesinden cesetler çıkarıldı. Hepsinde arsenik zehirlenmesi teşhisi vardı. Sonuç olarak kadın 48 kişiyi öldürmekten yargılandı. Bir akıl hastanesine kapatıldı ve ölünceye kadar orada kaldı. Tarihin, en vicdansız kara dulu ve psikopatı olarak bilinir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.