Dünyanın macera tatili yapılacak olan yerleri
Menu

Dünyanın macera tatili yapılacak olan yerleri

macera noktaları

Grönland, İskandinavya, Alaska ve Rusya’nın Doğu bölgeleri bol maceralı, güzel manzaralı ve yaban hayatı içinde bir tatil seçeneği olarak kabul ediliyor. Kuzey Kutbu soğukluğu ile sizi dondurabilir fakat dünyanın en eşsiz manzaralarını size sunar. İşte, dünyanın maceralı tatil seçenekleri ;

manitoba kanada

Manitoba, Kanada ;

Kanada’nın en uç noktası olan Manitoba, özel beyaz kutup ayıları ve beluga balinaları ile meşhurdur. Kış aylarında ziyaret edildiğinde özel tundra arabaları ile kar üstünde heyecanlı gözlemler yapılır. Yaz aylarında kuşların uğrak bölgesidir. Dünyanın Polar Bear’ı olarak bilinen bölge eşsizdir ve macera tutkunlarının uğrak yeridir.

grönland

Grönland Backcountry ;

Kuzey kutup dairesinin en büyük adası olan Grönland, yaklaşık 800 bin kilometrekarelik ve 60 bin kişinin yaşadığı eko sistemi bozulmayan yerler arasındadır. Daha adanın 4/3’ü keşfedilmemiştir. Kar makineleri, uçaklar veya kızak köpekleri ile bölgede geziler düzenlenir. Doğa severler için kutup ayıları ve balinalar rahatlıkla gözlemlenir. Buzul yürüyüşleri, dağcılık ve macera tutkunlarının uğrak yeridir.

svalbard

Svalbard Norveç ;

Norveç adalar topluluğunun içinde olan ve Arctic denizinde bulunan Svalbard, Avrupa’nın en kuzey ucudur. Buzullar, soğuk hava ve muhteşem yaban manzarası ile meşhurdur. Balina, fok ve mors, kutup ayıları, ren geyikleri, tilkiler rahatlıkla seyredilebilir. Gerçek macera arayanların uğrak noktasıdır. Kiralık evler, otel ve moteller açısından zengin bir bölgedir.

izlanda

İzlanda ;

Kuzey Atlantik’te dünyanın en kuzeyinde olan ülke İzlanda’dır. Buzullar, volkanlar ve engebeli kıyı şeridi çok beğenilir. Buz tırmanışları, trekking, buzul yürüyüş, yaban hayatı turları, köpek kızakları ve volkanları gezmek doğa ve macera tatili yapmak isteyenlerin başlıca tercihidir.

lapland

Lapland İskandinavya ;

Lapland, İskandinavya’nın kuzey bölgelerinin adıdır. Kış aylarında genelde kuzey ışıkları aurora seyretmek için insanlar bölgeye gelir. Avrupa’nın vahşi yaşamın devam ettiği son yer olarak bilinir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.