Menu

Dünyanın hayaletli kabul edilen yerleri

perili ev

Hayalet olduğuna inanılan yerler, gerçekten hayalet varmı yok mu? siz karar verin

1952 yılında Paranormal araştırmacılar Ed ve Lorrain Warren, bir araştırma derneği kurdular. Daha sonra inceledikleri pek çok yer ve olay filmlere ve kitaplara konu oldu. Yaklaşık 10 bin kadar vaka inceleyen bu dernek, pek çok bilgi toplamıştır. İşte, dünyanın en fazla paranormal aktivitesi olan yerleri ;

pine hill mezarlığı

Pine Hill Mezarlığı, New Hampshire ;

1700 lü yıllarda kurulan mezarlık yaklaşık 300 mezar barındırmaktadır. Hayalet görüntüleri, garip sesler ve dokunma hissi Bu mezarlıkta en fazla yaşananlardandır. Abel Blood isimli art niyetli bir ruhun burada olduğuna inanılır. Bu adam, dindar bir aile babasıdır. Eşi Betsy 1867 yılında buraya gömülmüştür. Betsy’nin ölümüne bu adamın neden olduğu söylenir. Bu mezarın başında cenneti gösteren bir el vardır. Söylenene göre, bu elin işaret parmağı aşağı ve yukarıya hareket etmektedir.

emiliy köprüsü

Emily’nin Köprüsü, Vermont ;

1844 yılında inşa edilen köprü, Vermont’ta pek çok efsaneye konu olmuştur. Bu köprüyü fazlaca ziyaret eden Emly isimli hayalet nedeni ile köprünün ismi, Emily’nin köprüsü olarak anılmaktadır. Bu kızın köprüde öldüğü biliniyor ama nasıl öldüğü konusunda pek çok hikaye vardır. Sevgilisi ile sık sık buluştuğu köprüde ayrıldıktan sonra kendini astığı, bir kaza ile orada öldüğü gibi pek çok hikaye anlatılır. Köprüde, sesler, ayak sesleri, çığlıklar ve beyaz sis halinde gezinen bir kütle vardır. Hatırlarsanız Hollywod’da bu konuyu içeren birkaç korku filmide çekmiştir.

dogtown

Dogtown , Massachusetts ;

3 bin dönümlük bir alan içinde 1642 yılında sömürgeciler tarafından yerleşim alanı olarak kurulan küçük bir kasabadır. 1812 yılından sonra yerleşim bitmiş ve kasaba terk edilmiştir. Zamanla büyücülükle meşhur olan bir yer olmuştur. Kadınların korunması için vahşi köpekler kullanıldığından ismi Dogtown olarak anılmaya başlanmıştır. Cadılar ile ilgili pek çok hikaye, doğaüstü görüntü ve seslere, eski köle tacirlerinin ruhlarının bu bölgede olduğuna inanılır. 1984 yılında köpeğini gezdiren bir adam, başı ezilmiş halde burada bulundu. Katilin ormanda yaşayan bir hayalet olduğuna inanılıyor.

avra valley

Avra Valley ; Connecticut ;

Avra Valley en perili yer olarak bilinir. 1738 yılında bu bölgeye yerleşenler buranın lanetli olduğuna inanmıştır. Çünkü, köyde garip kazalar, delilik, intihar çok yüksektir. Köy zamanla hayalet kasaba olmuştur. İşin ilginç yanı ormanda tek bir kuş cıvıltısı ve hayvana rastlanmamaktadır.

danvers hastanesi

Danvers Devlet Hastanesi, Massachusetts ;

1874 yılında yapılan hastane, Gotik bir mimariye sahiptir. Hastane içinde pek çok şok tedavisi ve 2 binin üstünde garip ameliyatlar denenmiştir. Burada şu anda bu ruhların dolaştığı ve içine girince çıkış yolunun bulunmadığına inanılıyor. 1992 yılına kadar boş ve viran olan hastane, 12 milyon dolara satılıp bir apartmana döndürülmüştür.