Dünyanın fütüristik otelleri
Menu

Dünyanın fütüristik otelleri

futuristik oteller

Dünyanın en pahalı otel odaları hakkında ki yazımızda size 83 bin dolarlık 1 gece kalma fiyatı ile otel odalarını anlattık. Bugün hazırladığımız listede, dünyanın en ilginç, yenilikçi ve fütüristik tarzı olan otelleri hazırladık. İşte, fütüristik oteller ;

çin

Dawang Mountain Resort, Çin ;

Avustralyalı mimarlık firması Coophimmelb tarafından tasarlanan ve kapalı kayak pisti ve su parkı içeren bir alan oluşturmak için terk edilmiş bir taş ocağının iki yakasını birbirine bağlayan uçurumun üstüne planlanan otel inşa ediliyor. Çin bu proje ile dünyanın en yenilikçi ve geleceğin otelini inşa ediyor.

kontenyer otel

Shipping Container Otel, Antwerp ;

Dünyada gemi nakliyelerinde kullanılan kontenyerler, bir otel olarak hizmet verseydi nasıl olurdu? Yukarıdaki resimde kontenyer oteli görüyorsunuz. Çift kişilik yatak, yağmur suyu duşu, klima bu otel odalarında mevcut. İşte size yenilikçi bir otel tasarımı.

singapur

POD otel, Singapur ;

POD otelin tasarımcıları makul fiyatlı bir şehir oteli yapmak istemişler. Yatak fiyatları 50 dolar ile başlayan bu otelde, yatak, katlanan bir masa, okuma ışığı ve soyunma kabini odalarda mevcuttur. Tasarımı ile gerçekten füturistik bir tarzı olan oteldir.

tubohotel

Tubohotel, Meksika ;

Maceracı ve uygun fiyatlı otel odası yaratmak için kontenyerlerden yardım alarak tasarlanan otelde, Aztek piramitleri gibi tüpler yapılmıştır. Cam kapılar, perdeler ve minimalist tasarımlı yataklar ile odalar iki kişiliktir.

bali

Alila Villas Uluwatu, Bali ;

Bu ödüllü bir oteldir. 65 tane çevre dostu binadan oluşur. Su tasarrufu ve geri dönüşüm yerel bitkiler ile buluşarak oteli oluşturur. İç ve dış mekan arasında gözenekli sınırlar yaratılmıştır. Bu nedenle otel odaları çarpıcı bir görünüme sahiptir.

shangri la otel

Shangri-La Hotel, Londra ;

2000 yılında tasarımcı Renzo Piano Londra’nın en beklenmeyen otel tasarımını çizdi. Tam 14 yıl sonra, Shangri-La otel, Londra’da açıldı. Cam pencereler St Paul Katedralini ve Londra manzarasına hakimdir. Tasarımı ve şekliyle çok beğenilen fütüristik bir oteldir.

dubai

Hydropolis Dubai ;

Dubai’nin en iddialı çalışmalarından olan bu proje 220 odalı bir oteldir. Tahmini maliyeti 550 milyon dolar olarak düşünülüyor. Otel bittiğinde gerçekten dünyanın en yenilikçi tasarımlı oteli olacaktır.  Otelde, bir tren, güçlendirilmiş pleksiglastan yapı, beton ve deniz anası görüntüsü verilecek.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.