Menu

Dünyanın en zengin futbol kulüpleri

zengin kulüpler

Dünyanın en fazla gelir elde eden ilk 10 kulübün toplam gelirleri yaklaşık olarak 3,4 milyar Euro civarında. İlk 10’da bulunan futbol kulüpleri Avrupa’nın en değerli ligleri olan İngiltere, İspanya, Almanya ve İtalya liglerinde olan kulüplerdir. Bu kulüpler, dünyanın en pahalı futbolcularını da bünyelerinde bulunduruyor. İşte, dünyanın en zengin 10 futbol kulübü;

real madrid

1- Real Madrid / İspanya: Listemizin ilk sırasında 512 milyon 600 bin Euro geliriyle Real Madrid kulübü yer almaktadır.

barcelona 1

2- Barcelona / İspanya: Yine İspanya liginden bir futbol kulübü 483 milyon Euro’luk geliriyle ikinci sırada.

manchester united

3- Manchester United / İngiltere: İngiltere Premier liginin en önemli futbol kulübü de 396 milyon Euro’luk gelir oranıyla üçüncü sırada yer almaktadır.

bayern munich

4- Bayern Munich / Almanya: Listenin dördüncü sırasında 368 milyon 500 bin Euro gelir elde eden Bayern Munich bulunmaktadır.

chelsea

5- Chelsea / İngiltere: Yine İngiltere Premier lig takımlarından Chelsea, 322 milyon 600 bin Euro gelir elde etmektedir.

Equipe Arsenal

6- Arsenal / İngiltere: İngiltere premier ligin köklü kulüplerinden Arsenal’in geliri de 290 milyon 300 bin Euro civarında.

Manchester City

7- Manchester City / İngiltere: İlk 10’da yer alan diğer bir İngiliz kulübü olan Manchester City’nin geliri 285 milyon 600 bin Euro.

ac milan

8- AC Milan / İtalya: İtalyan kulübünün geliri de yaklaşık 260 milyon Euro civarındadır.

liverpool

9- Liverpool / İngiltere: İngiltere Premier ligi ekiplerinden Liverpool’un geliri ise, yaklaşık 234 milyon euro dolaylarında.

juventus

10- Juventus / İtalya: diğer bir İtalyan kulübü Juventus’un toplam geliri ise, 195 milyon 500 bin Euro civarındadır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.